Mąki migdałowe

Lubisz eksperymentować w kuchni? Dużo frajdy sprawia Ci testowanie nieznanych dotąd produktów spożywczych i odkrywanie nowych smaków? Istnieje spore prawdopodobieństwo, że zainteresuje Cię mąka migdałowa, którą można wykorzystać do przygotowywania wielu różnorodnych posiłków.

 • Mąka migdałowa Targroch – 500g

  0 out of 5
  28.99
 • Targroch Mąka migdałowa 1kg

  5.00 out of 5
  39.99
 • Targroch Mąka migdałowa 250g

  0 out of 5
  15.90
 • Mąka migdałowa bezglutenowa 500 g Pięć Przemian

  0 out of 5
  23.90
Pobierz darmowy ebook o sposobach na sen
Jesteś dietetykiem? Współpracuj z nami!

Mąka migdałowa – cechy charakterystyczne

Mąka pszenna coraz częściej jest zastępowana innymi rodzajami mąk. Jako przykład można wskazać tutaj chociażby mąkę migdałową, która wyróżnia się jednak zdecydowanie wyższą ceną. Jak nietrudno się domyślić, powstaje ona poprzez zmielenie migdałów na drobny proszek. Taka mąka ma subtelny smak o słodkim charakterze, który jednak użyty do przyrządzenia posiłków nie jest intensywnie wyczuwalny – wspominany aromat jest niezwykle delikatny. Co jest typowe dla tej mąki? Bez wątpienia jest to także jej biały kolor. Warto mieć świadomość, że bez przeszkód można spożywać ją na surowo. To wszystko sprawia, że mąka migdałowa jest coraz bardziej doceniania nie tylko wśród profesjonalnych kucharzy, ale i przez amatorów.

Co można zrobić z mąki migdałowej?

Chcesz zweryfikować, czy mąka migdałowa zda egzamin w Twojej kuchni? Sprawdź, jakie posiłki można z niej przygotować. Są to przede wszystkim dania na słodko, a więc wszelakie ciasta, ciasteczka, gofry, placuszki, racuchy, omlety i naleśniki, które spożywać można z dodatkami, takimi jak: świeże owoce, musy, polewy, czy konfitury oraz dżemy. Warto jednak mieć na uwadze, że wypieki z mąki migdałowej będą mniej pulchne. Składnik ten zda egzamin również jako panierka do mięsa lub substancja zagęszczająca do zup oraz sosów. Z kolei fani pożywnych przekąsek w postaci koktajli mogą używać jej do przygotowywania ulubionych owocowo-warzywnych mieszanek. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby uznawać mąkę migdałową za dekoracyjną posypkę, stosowaną na przykład do deserów.

Mąka migdałowa – dlaczego warto kupić ja na biozdrowy.pl?

Mąka migdałowa znajduje się na Twojej liście zakupów? Chcesz jak najszybciej ją kupić? Zapoznaj się z bogatym asortymentem sklepu internetowego biozdrowy.pl. Znajdziesz u nas nie tylko ten typ mąki, ale również wiele innych zdrowych produktów cechujących się wysoką jakością. Nie zwlekaj i już teraz wprowadź je do swojej diety.