Kategorie

Filtruj:
Cena:
Producent:
+ pokaż więcej - pokaż mniej
Składniki:
+ pokaż więcej - pokaż mniej
Dla kogo?:
+ pokaż więcej - pokaż mniej
Dieta:
Certyfikat:
Problem:
+ pokaż więcej - pokaż mniej
Postać:
Pojemność:
+ pokaż więcej - pokaż mniej
Cechy dodatkowe:

Konopie siewne

Konopie siewne to roślina, którą często mylimy z innymi rodzajami konopi, np. indyjskimi. Przez to przez lata były demonizowane. Jednak to zupełnie legalna roślina w Polsce. Rośnie na polach w wielu zakątkach Polski i jest szeroko wykorzystywana w różnych gałęziach przemysłu. Z konopi siewnych (inaczej włóknistych lub przemysłowych - można spotkać te nazwy również) wytwarza się żywność, suplementy, kosmetyki, a nawet materiały budowlane, odzież, liny czy ekologiczny “plastik”! Ta wyjątkowa roślina ma wie...

Czytaj więcej +

Konopie siewne to roślina, którą często mylimy z innymi rodzajami konopi, np. indyjskimi. Przez to przez lata były demonizowane. Jednak to zupełnie legalna roślina w Polsce. Rośnie na polach w wielu zakątkach Polski i jest szeroko wykorzystywana w różnych gałęziach przemysłu. Z konopi siewnych (inaczej włóknistych lub przemysłowych - można spotkać te nazwy również) wytwarza się żywność, suplementy, kosmetyki, a nawet materiały budowlane, odzież, liny czy ekologiczny “plastik”! Ta wyjątkowa roślina ma wiele cennych właściwości, dzięki którym staje się coraz popularniejsza. Cały czas trwają też kolejne badania potwierdzające nowy korzystny sposób wpływania konopi na nasz organizm - doniesienia o tym można znaleźć właściwie codziennie! Czemu konopie są tak ważną rośliną? To wszystko dzięki składnikom, które zawierają! Mowa tu między innymi o kannabinoidach, ale także innych fitoskładnikach jak terpeny, fenole, flawonoidy czy też witaminy, minerały i nienasycone kwasy tłuszczowe! To wszystko znajdziemy w konopiach. Z konopi powstają świetne kosmetyki, które są idealnym rozwiązaniem dla skóry wrażliwej, z problemami takimi jak AZS czy egzema, skłonnej do alergii, zapychania i powstawania niedoskonałości. Dzięki temu, że konopie siewne zawierają wiele cennych składników odżywczych, stały się superfood. Nasiona konopne, białko konopne, konopne mąki, kawy, susz na napary i oleje są tzw. super żywnością. Nie tylko dostarczają do naszej diety dobroczynne składniki, ale także korzystnie wpływają na nasze zdrowie i samopoczucie. 

Konopie to roślina przyszłości, która jest ekologiczna i można ją wykorzystać w wielu dziedzinach przemysłu. Od przemysłu spożywczego, przez kosmetyczny, aż po budowlany. Jakie właściwości kryją konopie?

Czytaj mniej -
Widok:
Produktów: 53
Pokaż:

Zaufani producenci

Loading...