Kategorie

Filtruj:
Cena:
Producent:
+ pokaż więcej - pokaż mniej
Składniki:
Dla kogo?:
+ pokaż więcej - pokaż mniej
Dieta:
Certyfikat:
Postać:
Pojemność:
Cechy dodatkowe:

Ryż basmati

Ryż basmati uważany jest za najszlachetniejszą odmianę ryżu, zapewne głównie ze względu na warunki, w jakich jest uprawiany. Najczęściej jego uprawy pokrywają obszary pokryte siecią kanałów nawadniających Niziny Hindustańskiej. Jest to bardzo korzystne położenie geograficzne oraz warunki klimatyczne (ciepłe dni i chłodne noce), które wpływają na wysoką wartość odżywczą produktu. Nazwa ryżu basmati oznacza w języku Hindi woń (bass) i ziemię (mati). To właśnie specyficzny zapach stanowi jedną z cech charak...

Czytaj więcej +

Ryż basmati uważany jest za najszlachetniejszą odmianę ryżu, zapewne głównie ze względu na warunki, w jakich jest uprawiany. Najczęściej jego uprawy pokrywają obszary pokryte siecią kanałów nawadniających Niziny Hindustańskiej. Jest to bardzo korzystne położenie geograficzne oraz warunki klimatyczne (ciepłe dni i chłodne noce), które wpływają na wysoką wartość odżywczą produktu. Nazwa ryżu basmati oznacza w języku Hindi woń (bass) i ziemię (mati). To właśnie specyficzny zapach stanowi jedną z cech charakterystycznych tego produktu.

Ryż basmati wyróżnia się tym, że jego ziarna są długie i cienkie. Jedną z cech tej odmiany ryżu jest to, że ziarna basmati podczas gotowania zyskują na objętości, a nie na długości. Charakterystyczne dla tego gatunku jest również to, że po ugotowaniu ziarna ryżu basmati nie sklejają się, a pozostają sypkie.

Ryż basmati charakteryzuje się mniejszą liczbą kalorii na 100 gramów, niż tradycyjny ryż biały. Jako produkt codziennej diety świetnie sprawdzi się w roli zamiennika każdego innego rodzaju ryżu, a czasem także kaszy lub makaronu. W kuchni można go stosować na różne sposoby, idealnie sprawdzi się jako jeden z głównych produktów dań wytrawnych, choć bywa wykorzystywany także do potraw na słodko, a nawet deserów.

Smak ryżu basmati charakteryzuje się delikatną orzechowo-migdałową nutą i też podobnie pachnie. Jest to produkt bezglutenowy, a więc może być spożywany także przez osoby z nietolerancją tego składnika.

Czytaj mniej -
Widok:
Produktów: 5
Loading...