Kategorie

Filtruj:
Cena:
Producent:
+ pokaż więcej - pokaż mniej
Składniki:
+ pokaż więcej - pokaż mniej
Dla kogo?:
+ pokaż więcej - pokaż mniej
Problem:
Postać:
Pojemność:
Cechy dodatkowe:

Antyperspiranty i dezodoranty

Upał i wysoka temperatura, nadmierny stres, intensywny wysiłek fizyczny to tylko niektóre czynniki, które sprawiają, że pocimy się częściej niż zwykle. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ wydzielanie potu jest normalną reakcją naszego organizmu, pozwalającą utrzymać odpowiednią temperaturę ciała i usunąć zbędne produkty przemiany materii. Jednak osoby borykające się z problemem nadmiernej potliwości doskonale wiedzą, że taka dolegliwości (a szczególnie związane z nią nieprzyjemne dla nosa zapachy), potra...
Czytaj więcej +
Upał i wysoka temperatura, nadmierny stres, intensywny wysiłek fizyczny to tylko niektóre czynniki, które sprawiają, że pocimy się częściej niż zwykle. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ wydzielanie potu jest normalną reakcją naszego organizmu, pozwalającą utrzymać odpowiednią temperaturę ciała i usunąć zbędne produkty przemiany materii. Jednak osoby borykające się z problemem nadmiernej potliwości doskonale wiedzą, że taka dolegliwości (a szczególnie związane z nią nieprzyjemne dla nosa zapachy), potrafi skutecznie uprzykrzyć życie. Aby jej zapobiec, zminimalizować odczuwany dyskomfort oraz poczuć się komfortowo, należy stosować naturalne dezodoranty i antyperspiranty

Naturalne dezodoranty a antyperspiranty – podstawowe różnice

Antyperspiranty i naturalne dezodoranty to kosmetyki, które doskonale zna każdy z nas. Jednak zdarza się, że właściwości tych produktów nie są prawidłowo rozpoznawalne. Jakie są więc najważniejsze różnice? W pierwszej kolejności trzeba zwrócić uwagę na to, że pot jest praktycznie bezwonny. Dopiero po osadzeniu się na skórze oraz zetknięciu z bakteriami wydziela się nieprzyjemny zapach. Problem ten sprawia, że szuka się skutecznego sposobu na zamaskowanie go. W tej roli sprawdza się naturalny dezodorant. Zawarte w tym produkcie substancje zapachowe krótkotrwale likwidują przykrą woń, jednak nie zapobiegają poceniu się. Taką funkcję spełniają antyperspiranty. Produkty te zwężają pory, a co za tym idzie, regulują intensywność wydzielania potu. W tym przypadku działanie kosmetyku jest zdecydowanie dłuższe. Na dobrą sprawę antyperspirant może spełniać swoje funkcje nawet przez kilka godzin, aż do momentu, gdy zostanie on całkowicie usunięty z ciała w trakcie prysznica, czy kąpieli.

Naturalny dezodorant czy antyperspirant - który z nich jest lepszy?

Antyperspiranty i naturalne dezodoranty to kosmetyki, których używanie jest obowiązkowym punktem codziennego dbania o higienę osobistą. Każdy z nas może dopasować konkretny wariant takiego produktu do swoich indywidualnych potrzeb oraz oczekiwań. Istnieje również możliwość doboru postaci antyperspirantu czy naturalnego dezodorantu. Najczęściej wybieraną opcją jest kosmetyk w sprayu lub kulce. Coraz popularniejszym rozwiązaniem są także naturalne dezodoranty w kremie, czy w formie płynnej. Zawsze trzeba jednak pamiętać, aby nanosić ten produkt na skórę czystą oraz starannie osuszoną.

Antyperspiranty i naturalne dezodoranty na biozdrowy.pl

Chcesz zawsze czuć się komfortowo i świeżo? W ofercie sklepu internetowego biozdrowy.pl możesz znaleźć antyperspiranty i naturalne dezodoranty z zawartością takich składników jak: glinka biała, soda oczyszczona, ziemia okrzemkowa oraz różne olejki eteryczne. Antyperspiranty i dezodoranty warto stosować w tych miejscach, które najbardziej się pocą. Najczęściej taka potrzeba zachodzi pod pachami, na ramionach, na plecach, na stopach, na dłoniach, czy na szyi.
Czytaj mniej -
Widok:
Produktów: 24

Zaufani producenci

Loading...