Ekologiczne środki do prania

Produkty ekologiczne stają się coraz popularniejsze. Dzieje się tak z wielu powodów. Przede wszystkim dlatego, że po pierwsze – konsumenci stają się coraz bardziej świadomi, po drugie – bardziej cenią sobie oni wysoką jakość niż niską cenę, po trzecie – troszczą się o środowisko naturalne. W związku z tym miłośnicy ekologii coraz częściej sięgają nie tylko po produkty spożywcze typu eko, ale także po tego rodzaju artykuły czyszczące. Są to przede wszystkim ekologiczne środki do prania.

 • Orzechy piorące Nanga 250g

  0 out of 5
  15.99
 • Boraks Biomus 1 kg

  0 out of 5
  17.99
 • Boraks Soul Farm 500 g

  0 out of 5
  11.99
 • Płyn do prania Baby Anthyllis 1000 ml

  0 out of 5
  60.99
Pobierz darmowy ebook o sposobach na sen
Jesteś dietetykiem? Współpracuj z nami!

Ekośrodki do prania, czyli jakie?

Ekośrodki to produkty, które:

 • są pochodzenia naturalnego,
 • nie zawierają detergentów lub zawierają ich niewielkie ilości,
 • testuje się dermatologicznie,
 • są pozbawione składników pochodzenia zwierzęcego,
 • nadają się dla alergików i osób, które mają wrażliwą skórę.

Wszystkie te cechy zostały szerzej opisane poniżej.

Produkty pochodzenia naturalnego

Ekośrodki do prania to środki, w których składzie znajdują się wyłącznie produkty pochodzenia naturalnego. Tego typu produktem może być na przykład kwasek cytrynowy pozbawiający odzież plam i odświeżający białe tkaniny, dający im tym samym efekt nowości. W produkcji ekośrodków wykorzystuje się również niezwykle delikatne dla skóry wybielacze powstałe na bazie tlenu.

Brak lub niewielkie ilości detergentów

Kolejną ważną cechą ekologicznych środków do prania jest również ograniczenie detergentów. Tego typu środki są albo pozbawione detergentów, albo zawierają ich niewielkie ilości. Pisząc „niewielkie”, mamy na myśli do 5% anionowych środków powierzchniowo czynnych w składzie ekoproduktów piorących. 

Testowane dermatologicznie

Charakteryzowane ekośrodki są poddawane licznym analizom. Testuje się je dermatologicznie w najbardziej nowoczesnych, innowacyjnych laboratoriach. Stanowią więc wysokojakościowe, spełniające wiele wymogów produkty.

Brak składników pochodzenia zwierzęcego

Dla tych, dla których troska o życie zwierząt jest ważnym zagadnieniem, ekologiczne środki do prania mają jeszcze jeden walor. Nie są one testowane na zwierzętach, a więc przy ich produkcji nie cierpi żadne z nich.

Przeznaczone dla osób posiadających wrażliwą skórę

Wiele spośród ekośrodków do prania to produkty bezzapachowe, niedrażniące nawet najbardziej wrażliwej skóry. Szczególnie poleca się je więc alergikom. Warto dodać, że zgodnie z badaniami opisywane środki zazwyczaj nie podrażniają skóry nawet podczas prania ręcznego.

Czy ekośrodki do prania są tak samo skuteczne jak tradycyjne produkty chemiczne?

Dodatkowym walorem ekologicznych środków do prania jest fakt, że są one tak samo skuteczne jak powszechnie znane, obecne na półkach sklepików osiedlowych i dużych supermarketów tradycyjne produkty chemiczne. Jak więc widać, ekopranie jest równoznaczne nie tylko z troską o środowisko naturalne, a także z zaspokajaniem potrzeb konsumentów.

Ekologiczne środki do prania w ofercie BioZdrowy

W ofercie sklepu BioZdrowy również znajdują się ekologiczne środki do prania. Są to następujące produkty:

 • indyjskie orzechy piorące (250 g),
 • płyn do prania białych ubrań (750 ml),
 • płyn do prania wełnianych i jedwabnych tkanin (750 ml).

Zachęcamy do zapoznania się z opisami tych produktów, a kolejno do zakupów. Gwarantujemy najwyższą jakość i zadowolenie wszystkich troszczących się o środowisko naturalne osób.