Biomus Woda utleniona 3% 100ml
- Obecnie brak na stanie
- Bestseller
Boraks Biomus 1 kg
Najważniejsze cechy:
- Preparat na mrówki, pchły, rybiki, karaluchy i inne insekty.
- Do odstraszania os, szerszeni i innych owadów z rodziny osowatych.
- Wybielacz do prania i usuwania plam.
- Likwiduje odór moczu, usuwa plamy na wykładzinach podłogowych, dywanach, itp.:
- Środek czyszczący i dezynfekujący lodówki i zamrażarki.
- Do mycia fajansu, porcelany, naczyń emaliowanych, itp.
Najważniejsze cechy:
- Preparat na mrówki, pchły, rybiki, karaluchy i inne insekty.
- Do odstraszania os, szerszeni i innych owadów z rodziny osowatych.
- Wybielacz do prania i usuwania plam.
- Likwiduje odór moczu, usuwa plamy na wykładzinach podłogowych, dywanach, itp.:
- Środek czyszczący i dezynfekujący lodówki i zamrażarki.
- Do mycia fajansu, porcelany, naczyń emaliowanych, itp.
Opis
Boraks Biomus 1 kg
Boraks Biomus to preparat cieszący się sporym zainteresowaniem wśród entuzjastów sprzątania w duchu eko. Bardzo dobrze radzi sobie z usuwaniem nieprzyjemnych zapachów i ciężkich zabrudzeń, a także odstraszaniem niechcianych gości, takich jak rybiki, mrówki, osy, prusaki, szerszenie czy karaluchy. Liczne możliwości zastosowania boraksu, a także jego wysoka wydajność i niska cena czynią go wartościowym wsparciem zarówno w codziennych porządkach, jak i w gruntownym, wymagającym sprzątaniu.
Czym jest boraks?
Boraks, znany również jako tetraboran sodu, czteroboran sodu lub sól sodowa kwasu borowego, to nieorganiczny związek chemiczny występujący w przyrodzie jako kruchy i przezroczysty minerał nazywany tinkalem lub boraksem rodzimym. Tinkal naturalnie tworzy się w skałach osadowych, krystalizując się ze słonych wód jako produkt odparowania jezior boranowych. Do jego powstania niezbędny jest suchy i gorący klimat, dlatego do terenów, na których występuje najliczniej, zaliczają się Kalifornia, Kaszmir, Turcja, Chile czy Tybet. Wykorzystanie złóż ziemskich to jednak niejedyny sposób na pozyskiwanie boraksu – związek ten można także z powodzeniem wytworzyć syntetycznie! Gotowy produkt wykorzystywany jest m.in. w przemyśle i kosmetyce, zaskarbił sobie również sympatię osób, które cenią sobie naturalne, skuteczne i uniwersalne środki czyszczące.
Do czego służy boraks?
Biomus Boraks to uniwersalny i ekologiczny środek do sprzątania, który dobrze radzi sobie z najcięższymi zabrudzeniami i plamami. Nic dziwnego, że „boraks pranie” i „boraks do czyszczenia toalety” to jedne z częściej wpisywanych w wyszukiwarkę fraz z jego udziałem! Okazuje się jednak, że produkt ten może poszczycić się znacznie szerszym spektrum zastosowań. Kwas borowy na rybiki? Jak najbardziej! Boraks na karaluchy? A może boraks na pędraki? Z nimi także sobie poradzi! Gdyby tego było mało, równie skutecznie rozprawi się z mrówkami, pchłami czy prusakami. Warto wiedzieć, że to jedynie namiastka możliwości tkwiących w boraksie – jego właściwości umożliwiają także mycie okien i luster, udrażnianie rur ściekowych, likwidację odoru, odstraszanie os i szerszeni, a nawet nadawanie połysku biżuterii i sztućcom.
Boraks - sposób użycia
- Mrówki i rybiki - zagotować pół szklanki wody z jedną szklanką cukru. Ostudzić i dodać łyżkę stołową Boraksu. Dobrze wymieszać. Uzyskaną galaretkę umieścić np. na płaskich plastykowych pokrywkach w miejscach nawiedzanych przez mrówki.
- Karaluchy – zmieszać czubatą łyżkę boraksu z małą łyżeczką cukru pudru i pozostawić małą kupkę w miejscach nawiedzanych przez karaluchy.
- Pchły – miejsca zapchlone posypać Boraksem, pozostawić na kilka godzin, następnie odkurzyć.
- Owady osowate - rozpuścić 1 (jedną) porcję boraksu w 9 (dziewięciu) porcjach wody. Uzyskany rozczyn wlać do spryskiwacza, po czym obficie spryskać gniazdo niepożądanych owadów.
- Spryskane gniazdo/miejsce pozostawić na kilkadziesiąt minut do wyschnięcia i ponownie powtórzyć spryskanie. Rozrobiony boraks po wyschnięciu pozostaje na spryskanych owadach, które tego nie lubią i wynoszą się, a następnie giną.
- Moczenie - jedna czubata łyżka stołowa boraksu na cztery litry wody. Dokładnie rozmieszać. Moczyć ok. 30 minut.
- Pranie - boraks jest doskonałym i bezpiecznym środkiem do prania kolorów. Wystarczy dodać do używanego proszku do prania pół szklanki boraksu i wsypać do pralki.
- Zmieszać boraks z wodą w celu uzyskania pasty.
- Pastę należy wetrzeć gąbką w miejscach plam suchych. Pozostawić do całkowitego wysuszenia pasty, a następnie odkurzyć bardzo dokładnie.
- W przypadku plam mokrych należy rozmieszać pół szklanki boraksu z półtora szklanką wody i uzyskaną mieszaniną należy polać mokrą plamę. Osuszyć miejsce przy użyciu suchej gąbki.
- Dno pustej kuwety należy pokryć równomiernie boraksem. Jedna do dwóch szklanek. Następnie warstwę boraksu należy pokryć odpowiednią warstwą piasku.
- Sposób ten likwiduje nieprzyjemny odór uryny naszych ulubieńców.
- Należy zmieszać z wodą w celu uzyskania gęstej pasty. Posmarować lub czyścić pastą zanieczyszczone powierzchnie i pozostawić na 15 minut. Następnie zeskrobać pastę po upływie czasu i spłukać gorącą wodą.
- Czyszcząc muszlę toaletową, należy wsypać około pół szklanki boraksu i pozostawić na co najmniej godzinę. Wyszorować muszlę szczotką toaletową i spłukać.
- Efekt: czysta i pachnąca muszla toaletowa.
- Rozmieszać dokładnie dużą łyżkę stołową boraksu z 750 ml wody (trzy szklanki).
- Uzyskaną mieszaniną umyć wnętrze lodówki lub zamrażarki.
- Wysypać na dno pojemnika na śmieci niewielką ilość boraksu lub umyć pojemnik mieszaniną boraksu z wodą.
- Zmieszać szklankę boraksu z jedną szklanką soku cytrynowego w celu uzyskania pasty.
- Pastę nanosimy na gąbkę z szorstką powierzchnią, następnie czyścimy zanieczyszczone powierzchnie.
- Pozostawiamy pastę na kilka minut na powierzchni przedmiotu, a następnie spłukujemy ciepłą wodą.
- Napełniamy zlew ciepłą wodą i rozpuszczamy pół szklanki boraksu.
- Myjemy naczynia w mieszaninie, a następnie dokładnie płuczemy i osuszamy przedmioty.
- Wsypujemy pół szklanki boraksu w zablokowany odpływ zlewu, następnie powoli zalewamy dwoma szklankami gorącej wody.
- Pozostawiamy na 15 minut i ponownie spłukujemy zlew gorącą wodą z kranu.
- Mieszamy łyżkę stołową boraksu z 750 ml wody.
- Uzyskaną mieszaniną myjemy wnętrze lodówki lub zamrażarki, bądź inną zanieczyszczoną powierzchnię.
- Boraks jako wybielający i zmiękczający pranie dodatek do ekologicznych orzechów piorących.
- W tym celu dodajemy pół szklanki boraksu do pralki razem ze stosowanym środkiem piorącym (proszek, orzechy piorące lub kule piorące)
- Należy wymieszać 1/2 szklanki octu i 2 łyżki boraksu (lub 1/4 szklanki sody oczyszczonej) z 2 litrami wody. Można dodać kilka kropli ulubionego olejku eterycznego, np. lawendowego. Powstały środek skutecznie usuwa osad z wody na bateriach umywalkowych. Używamy go do czyszczenia elementów chromowanych, okien, luster, ścian, zmywalnych tapet etc.
- Boraks usuwa zapachy z psujących się resztek jedzenia czy moczu. W tym celu wystarczy pojemnik na śmieci czy kocią kuwetę umyć roztworem boraksu albo posypać go na dno.
- Usuwa brud z dywanów i wykładzin.
- Plamy suche – przygotowujemy pastę z boraksu i wody i wcieramy ją gąbką w plamy. Gdy pasta wyschnie, zeskrobujemy ją i dywan dokładnie odkurzamy.
- Plamy mokre – mieszamy 1/2 szklanki boraksu z 1,5 szklanki wody i tym roztworem polewamy plamę. Osuszamy suchą gąbką.
- Brud z pleśni na tkaninach usuniemy, wcierając w zapleśniałe miejsca roztwór przygotowany z pół szklanki boraksu i 2 szklanki gorącej wody. Pozostawiamy tkaninę na kilka godzin w wodzie, a następnie dokładnie płuczemy!
Skład
Właściwości boraksu
Boraks 1 kg od Biomus to preparat ekologiczny o wyjątkowo szerokim spektrum zastosowań. Produkt cieszy się sporym zainteresowaniem wśród osób, którym zależy na minimalizowaniu w swoim domu niepotrzebnej chemii. Z pomocą wody i naturalnych półproduktów boraks przeobraża się w skuteczny środek czyszczący, dezynfekujący lub odstraszający owady. Sprawdźmy, w czym może Ci pomóc!
Właściwości owadobójcze kwasu borowego
Boraks na rybiki i boraks na mrówki – tak, to działa! Boraks z cukrem na rybiki i mrówki to skuteczna metoda pozbywania się z mieszkania nieproszonych gości. Jak? Wystarczy szklanka wody i cukru oraz łyżka boraksu. Pamiętaj, by nie przesadzić z ilością boraksu – rybiki przepadają za cukrem i odpowiednie proporcje mieszanki to podstawa!
Z pomocą preparatu usuniesz i odstraszysz także inne insekty; równie skutecznie zadziała borax na karaluchy, boraks na pędraki i boraks na prusaki czy szerszenie. Dokładne przepisy odnajdziesz w zakładce „sposób użycia”.
Właściwości czyszczące czteroboranu sodu
Boraks to sprzymierzeniec osób, które szukają ekologicznych sposobów na skuteczne czyszczenie łazienki, usuwanie uporczywych plam z ubrań czy wykładzin, a także bezsmugowe mycie okien i luster. Preparat równie dobrze poradzi sobie z pozbyciem się odoru z koszy na śmieci, dezynfekcją lodówek i zamrażarek oraz myciem porcelany i innych naczyń.
Inne właściwości boraksu
Boraks na mech – jak się okazuje, kwas borowy może nam pomóc nie tylko w walce z owadami! Jest również cennym wsparciem w walce z mchem porastającym szczeliny między kostką brukową. Wystarczy rozpuścić 250 g boraksu w 5 litrach wody, by sporządzić roztwór, który skutecznie usuwa mech bez szkody dla stanu kostki.
Boraks na chwasty – wystarczą 4 łyżki boraksu rozpuszczone w 2 litrach wody, by szybko pozbyć się problemu bez szkody dla środowiska i innych kwiatów. Przelej roztwór do butelki z atomizerem i spryskaj niechciane rośliny.
Mimo działania odstraszającego, jakim cechuje się boraks, cena produktu nie zmusi Cię do ucieczki!
Information about Biomus
ul. Chemiczna 7; 20-329 Lublin
e-mail:biomus@wp.pl
Boraks Biomus 1 kg
Boraks Biomus to preparat cieszący się sporym zainteresowaniem wśród entuzjastów sprzątania w duchu eko. Bardzo dobrze radzi sobie z usuwaniem nieprzyjemnych zapachów i ciężkich zabrudzeń, a także odstraszaniem niechcianych gości, takich jak rybiki, mrówki, osy, prusaki, szerszenie czy karaluchy. Liczne możliwości zastosowania boraksu, a także jego wysoka wydajność i niska cena czynią go wartościowym wsparciem zarówno w codziennych porządkach, jak i w gruntownym, wymagającym sprzątaniu.
Czym jest boraks?
Boraks, znany również jako tetraboran sodu, czteroboran sodu lub sól sodowa kwasu borowego, to nieorganiczny związek chemiczny występujący w przyrodzie jako kruchy i przezroczysty minerał nazywany tinkalem lub boraksem rodzimym. Tinkal naturalnie tworzy się w skałach osadowych, krystalizując się ze słonych wód jako produkt odparowania jezior boranowych. Do jego powstania niezbędny jest suchy i gorący klimat, dlatego do terenów, na których występuje najliczniej, zaliczają się Kalifornia, Kaszmir, Turcja, Chile czy Tybet. Wykorzystanie złóż ziemskich to jednak niejedyny sposób na pozyskiwanie boraksu – związek ten można także z powodzeniem wytworzyć syntetycznie! Gotowy produkt wykorzystywany jest m.in. w przemyśle i kosmetyce, zaskarbił sobie również sympatię osób, które cenią sobie naturalne, skuteczne i uniwersalne środki czyszczące.
Do czego służy boraks?
Biomus Boraks to uniwersalny i ekologiczny środek do sprzątania, który dobrze radzi sobie z najcięższymi zabrudzeniami i plamami. Nic dziwnego, że „boraks pranie” i „boraks do czyszczenia toalety” to jedne z częściej wpisywanych w wyszukiwarkę fraz z jego udziałem! Okazuje się jednak, że produkt ten może poszczycić się znacznie szerszym spektrum zastosowań. Kwas borowy na rybiki? Jak najbardziej! Boraks na karaluchy? A może boraks na pędraki? Z nimi także sobie poradzi! Gdyby tego było mało, równie skutecznie rozprawi się z mrówkami, pchłami czy prusakami. Warto wiedzieć, że to jedynie namiastka możliwości tkwiących w boraksie – jego właściwości umożliwiają także mycie okien i luster, udrażnianie rur ściekowych, likwidację odoru, odstraszanie os i szerszeni, a nawet nadawanie połysku biżuterii i sztućcom.
Boraks - sposób użycia
- Mrówki i rybiki - zagotować pół szklanki wody z jedną szklanką cukru. Ostudzić i dodać łyżkę stołową Boraksu. Dobrze wymieszać. Uzyskaną galaretkę umieścić np. na płaskich plastykowych pokrywkach w miejscach nawiedzanych przez mrówki.
- Karaluchy – zmieszać czubatą łyżkę boraksu z małą łyżeczką cukru pudru i pozostawić małą kupkę w miejscach nawiedzanych przez karaluchy.
- Pchły – miejsca zapchlone posypać Boraksem, pozostawić na kilka godzin, następnie odkurzyć.
- Owady osowate - rozpuścić 1 (jedną) porcję boraksu w 9 (dziewięciu) porcjach wody. Uzyskany rozczyn wlać do spryskiwacza, po czym obficie spryskać gniazdo niepożądanych owadów.
- Spryskane gniazdo/miejsce pozostawić na kilkadziesiąt minut do wyschnięcia i ponownie powtórzyć spryskanie. Rozrobiony boraks po wyschnięciu pozostaje na spryskanych owadach, które tego nie lubią i wynoszą się, a następnie giną.
- Moczenie - jedna czubata łyżka stołowa boraksu na cztery litry wody. Dokładnie rozmieszać. Moczyć ok. 30 minut.
- Pranie - boraks jest doskonałym i bezpiecznym środkiem do prania kolorów. Wystarczy dodać do używanego proszku do prania pół szklanki boraksu i wsypać do pralki.
- Zmieszać boraks z wodą w celu uzyskania pasty.
- Pastę należy wetrzeć gąbką w miejscach plam suchych. Pozostawić do całkowitego wysuszenia pasty, a następnie odkurzyć bardzo dokładnie.
- W przypadku plam mokrych należy rozmieszać pół szklanki boraksu z półtora szklanką wody i uzyskaną mieszaniną należy polać mokrą plamę. Osuszyć miejsce przy użyciu suchej gąbki.
- Dno pustej kuwety należy pokryć równomiernie boraksem. Jedna do dwóch szklanek. Następnie warstwę boraksu należy pokryć odpowiednią warstwą piasku.
- Sposób ten likwiduje nieprzyjemny odór uryny naszych ulubieńców.
- Należy zmieszać z wodą w celu uzyskania gęstej pasty. Posmarować lub czyścić pastą zanieczyszczone powierzchnie i pozostawić na 15 minut. Następnie zeskrobać pastę po upływie czasu i spłukać gorącą wodą.
- Czyszcząc muszlę toaletową, należy wsypać około pół szklanki boraksu i pozostawić na co najmniej godzinę. Wyszorować muszlę szczotką toaletową i spłukać.
- Efekt: czysta i pachnąca muszla toaletowa.
- Rozmieszać dokładnie dużą łyżkę stołową boraksu z 750 ml wody (trzy szklanki).
- Uzyskaną mieszaniną umyć wnętrze lodówki lub zamrażarki.
- Wysypać na dno pojemnika na śmieci niewielką ilość boraksu lub umyć pojemnik mieszaniną boraksu z wodą.
- Zmieszać szklankę boraksu z jedną szklanką soku cytrynowego w celu uzyskania pasty.
- Pastę nanosimy na gąbkę z szorstką powierzchnią, następnie czyścimy zanieczyszczone powierzchnie.
- Pozostawiamy pastę na kilka minut na powierzchni przedmiotu, a następnie spłukujemy ciepłą wodą.
- Napełniamy zlew ciepłą wodą i rozpuszczamy pół szklanki boraksu.
- Myjemy naczynia w mieszaninie, a następnie dokładnie płuczemy i osuszamy przedmioty.
- Wsypujemy pół szklanki boraksu w zablokowany odpływ zlewu, następnie powoli zalewamy dwoma szklankami gorącej wody.
- Pozostawiamy na 15 minut i ponownie spłukujemy zlew gorącą wodą z kranu.
- Mieszamy łyżkę stołową boraksu z 750 ml wody.
- Uzyskaną mieszaniną myjemy wnętrze lodówki lub zamrażarki, bądź inną zanieczyszczoną powierzchnię.
- Boraks jako wybielający i zmiękczający pranie dodatek do ekologicznych orzechów piorących.
- W tym celu dodajemy pół szklanki boraksu do pralki razem ze stosowanym środkiem piorącym (proszek, orzechy piorące lub kule piorące)
- Należy wymieszać 1/2 szklanki octu i 2 łyżki boraksu (lub 1/4 szklanki sody oczyszczonej) z 2 litrami wody. Można dodać kilka kropli ulubionego olejku eterycznego, np. lawendowego. Powstały środek skutecznie usuwa osad z wody na bateriach umywalkowych. Używamy go do czyszczenia elementów chromowanych, okien, luster, ścian, zmywalnych tapet etc.
- Boraks usuwa zapachy z psujących się resztek jedzenia czy moczu. W tym celu wystarczy pojemnik na śmieci czy kocią kuwetę umyć roztworem boraksu albo posypać go na dno.
- Usuwa brud z dywanów i wykładzin.
- Plamy suche – przygotowujemy pastę z boraksu i wody i wcieramy ją gąbką w plamy. Gdy pasta wyschnie, zeskrobujemy ją i dywan dokładnie odkurzamy.
- Plamy mokre – mieszamy 1/2 szklanki boraksu z 1,5 szklanki wody i tym roztworem polewamy plamę. Osuszamy suchą gąbką.
- Brud z pleśni na tkaninach usuniemy, wcierając w zapleśniałe miejsca roztwór przygotowany z pół szklanki boraksu i 2 szklanki gorącej wody. Pozostawiamy tkaninę na kilka godzin w wodzie, a następnie dokładnie płuczemy!
Skład
Właściwości boraksu
Boraks 1 kg od Biomus to preparat ekologiczny o wyjątkowo szerokim spektrum zastosowań. Produkt cieszy się sporym zainteresowaniem wśród osób, którym zależy na minimalizowaniu w swoim domu niepotrzebnej chemii. Z pomocą wody i naturalnych półproduktów boraks przeobraża się w skuteczny środek czyszczący, dezynfekujący lub odstraszający owady. Sprawdźmy, w czym może Ci pomóc!
Właściwości owadobójcze kwasu borowego
Boraks na rybiki i boraks na mrówki – tak, to działa! Boraks z cukrem na rybiki i mrówki to skuteczna metoda pozbywania się z mieszkania nieproszonych gości. Jak? Wystarczy szklanka wody i cukru oraz łyżka boraksu. Pamiętaj, by nie przesadzić z ilością boraksu – rybiki przepadają za cukrem i odpowiednie proporcje mieszanki to podstawa!
Z pomocą preparatu usuniesz i odstraszysz także inne insekty; równie skutecznie zadziała borax na karaluchy, boraks na pędraki i boraks na prusaki czy szerszenie. Dokładne przepisy odnajdziesz w zakładce „sposób użycia”.
Właściwości czyszczące czteroboranu sodu
Boraks to sprzymierzeniec osób, które szukają ekologicznych sposobów na skuteczne czyszczenie łazienki, usuwanie uporczywych plam z ubrań czy wykładzin, a także bezsmugowe mycie okien i luster. Preparat równie dobrze poradzi sobie z pozbyciem się odoru z koszy na śmieci, dezynfekcją lodówek i zamrażarek oraz myciem porcelany i innych naczyń.
Inne właściwości boraksu
Boraks na mech – jak się okazuje, kwas borowy może nam pomóc nie tylko w walce z owadami! Jest również cennym wsparciem w walce z mchem porastającym szczeliny między kostką brukową. Wystarczy rozpuścić 250 g boraksu w 5 litrach wody, by sporządzić roztwór, który skutecznie usuwa mech bez szkody dla stanu kostki.
Boraks na chwasty – wystarczą 4 łyżki boraksu rozpuszczone w 2 litrach wody, by szybko pozbyć się problemu bez szkody dla środowiska i innych kwiatów. Przelej roztwór do butelki z atomizerem i spryskaj niechciane rośliny.
Mimo działania odstraszającego, jakim cechuje się boraks, cena produktu nie zmusi Cię do ucieczki!
Information about Biomus
ul. Chemiczna 7; 20-329 Lublin
e-mail:biomus@wp.pl