Vuokkoset – BIO produkty higieniczne dla kobiet

Vuokkoset - logoVuokkoset to fińska marka, która powstała ponad 40 lat temu – w 1980 roku. Oferuje ona BIO produkty higieniczne dla kobiet. Są to: Vuokkoset podpaski (w tym podpaski hipoalergiczne), Vuokkoset wkładki (w tym wkładki hipoalergiczne), Vuokkoset tampony.

Wszystkie wyżej wymienione produkty pochodzą z lokalnych lasów, z certyfikowanych upraw. Są więc produktami ekologicznymi.

Vuokkoset – jak powstała marka?

Markę Vuokkoset stworzył Fin – mężczyzna o imieniu Raimo, ojciec dwóch córek. Chciał stworzyć alternatywę dla grubych, sztywnych, a co za tym idzie – niewygodnych podpasek, które oferowano kobietom jeszcze w drugiej połowie XX wieku. Aktualnie jego córki – Sanna Karhu i Rikka Nuortie dokładają wszelkich starań, by produkty Vuokkoset były tworzone w zgodzie z tradycją, a jednocześnie przy wykorzystaniu nowoczesnych rozwiązań. Celem właścicielek marki jest przypominanie, że menstruacja nie powinna być tematem tabu. Chcą także sprawiać, aby dzięki ich podpaskom, wkładkom i tamponom przebiegała ona najbardziej komfortowo jak to tylko możliwe.

 • Wkładki higieniczne Normal Vuokkoset 26szt.

  0 out of 5
  14.99
 • Biodegradowalne podpaski Normal Vuokkoset 12szt.

  0 out of 5
  16.99
 • Bawełniane wkładki higieniczne Vuokkoset 26 szt.

  0 out of 5
  13.99
 • Biodegradowalne podpaski LONG Vuokkoset 10szt.

  0 out of 5
  15.50
 • Biodegradowalne tampony Mini Vuokkoset 16szt.

  0 out of 5
  15.90
 • Biodegradowalne tampony Super Vuokkoset 16szt.

  0 out of 5
  18.90
 • Biodegradowalne tampony Normal Vuokkoset 16szt.

  0 out of 5
  17.90
Pobierz darmowy ebook o sposobach na sen
Jesteś dietetykiem? Współpracuj z nami!

Vuokkoset podpaski

Pierwszym z produktów, które oferuje Vuokkoset, są podpaski. Co je wyróżnia? Przede wszystkim to, że są biodegradowalne w warunkach domowych. Oznacza to, że łatwo podlegają rozkładowi, a proces ten nie powoduje powstawania szkodliwych substancji. Warto też dodać, że za chłonność podpasek odpowiedzialna jest celuloza roślinna produkowana bez dodatku chloru.

Vuokkoset wkładki

Drugim z produktów, które oferuje Vuokkoset, są wkładki. Od konkurencji odróżnia je m.in. to, że ich powierzchnia jest wykonana z wyjątkowo miękkiej, ekologicznej bawełny organicznej. Zapewniają one komfort, a dodatkowo pozwalają zatroszczyć się o środowisko naturalne.

Vuokkoset tampony

Trzecim z produktów, które oferuje Vuokkoset, są tampony. Ich unikalną cechą jest to, że są to produkty kompostowane, tworzone z bawełny organicznej. W trosce o potrzeby każdej kobiety występują w trzech wariantach – dla krwawienia o małej, średniej i dużej intensywności.

Produkty Vuokkoset – dlaczego warto?

Producent Vuokkoset to połącznie:

 • bezpieczeństwa,
 • komfortu użytkowania,
 • możliwości wyboru optymalnych produktów,
 • troski o środowisko naturalne.

Zdecydowanie polecamy więc wszystkim kobietom produkty higieniczne współpracującej z nami marki.