Peeling do twarzy

W pielęgnacji naszej cery niezwykle ważne jest jej odpowiednie oczyszczenie, w celu usunięcia nagromadzonych na skórze zanieczyszczeń, potu oraz nadmiaru sebum. W takich przypadkach z pomocą przychodzą nam peelingi do twarzy. Jeżeli do tej pory nie były one stałym elementem Twojej rutyny pielęgnacyjnej, najwyższy czas to zmienić!

 • Needit Nature Peeling do twarzy Skała wulkanicz...

  5.00 out of 5
  49.00
 • Vianek Normalizujący peeling do twarzy 90g

  0 out of 5
  26.90
 • Vianek Odżywcza maseczka peelingująca 70g

  0 out of 5
  26.80
 • LATECH Naturalny peeling myjący 200ml

  5.00 out of 5
  28.90
 • LATECH Myjąca pasta szlifierska 200ml

  0 out of 5
  29.90
 • Mydło porzeczka Mydlarnia 4 Szpaki peelingujące...

  0 out of 5
  24.99
 • MOKOSH Peeling do twarzy Róża z jagodą 60ml

  0 out of 5
  89.00
 • LaQ Zestaw Duży Kozioł (Żel pod prysznic 500ml ...

  0 out of 5
  51.99
Pobierz darmowy ebook o sposobach na sen
Jesteś dietetykiem? Współpracuj z nami!

Rodzaje peelingów do twarzy

Peelingi do twarzy możemy podzielić na kilka kategorii, w zależności od ich przeznaczenia, sposobu użycia i rodzaju zastosowanych drobinek. Najczęściej na półkach sklepowych spotkamy peelingi drobnoziarniste oraz peelingi gruboziarniste. Najważniejsza różnica między nimi to wielkość drobinek, które znajdują się w środku peelingu.

Peeling drobnoziarnisty idealnie sprawdzi się w przypadku skóry, która wymaga mocniejszego oczyszczenia, np. tłustej. Im drobniejsze cząsteczki, tym większe właściwości ścierne mogą wykazywać, wobec czego nie powinny sięgać po nie osoby o wrażliwej cerze.

Peelingi gruboziarniste są często łagodniejsze. Świetnie sprawdzą się u osób z cerą suchą lub mieszaną, która nie wymaga aż tak intensywnego oczyszczania. Oczywiście, dobór peelingu to kwestia bardzo indywidualna i powinniśmy dokładnie się zastanowić, czego potrzebuje nasza skóra.

Jak często stosować peeling do twarzy?

Częstotliwość nakładania peelingu do twarzy to kwestia bardzo indywidualna. W zależności od tego, jaki typ cery posiadamy, może okazać się, że zbyt częste używanie peelingu odniesie odwrotny skutek. Przyjmuje się, że peeling powinniśmy stosować 1-2 razy w tygodniu, jednocześnie obserwując zachowanie swojej cery.

Pamiętajmy, aby po wykonanym peelingu zadbać o odpowiednie nawilżenie naszej skóry.