Peeling cukrowy

Usuwanie martwego naskórka jest możliwe dzięki regularnemu wykonywaniu peelingów różnego typu. Spośród dostępnych w naszym sklepie peelingów dedykowanych do różnych typów skóry, możesz wybrać peeling cukrowy. Poznaj naszą ofertę peelingów cukrowych i wybierz produkt dla siebie!

 • Pomarańczowy peeling cukrowy NaturalME 200 ml

  0 out of 5
  25.99
 • Malinowy peeling cukrowy NaturalME 200 ml

  0 out of 5
  27.90
 • Kawowy peeling cukrowy NaturalME 200 ml

  0 out of 5
  27.90
 • Peeling do ust HempKing – pomarańcza 15ml

  0 out of 5
  24.56
 • Peeling do ust HempKing – pomarańcza R...

  0 out of 5
  17.90
 • Zestaw Duży Kozioł LaQ 500ml + 200ml

  0 out of 5
  51.99
Pobierz darmowy ebook o sposobach na sen
Jesteś dietetykiem? Współpracuj z nami!

Po co stosować peeling cukrowy?

Naturalne procesy biologiczne zachodzące w naszym organizmie sprawiają, że nasza skóra pozbywa się starych komórek skóry, złuszczając je, a jednocześnie produkując nowe. Aby wyglądała ona świeżo i zdrowo, powinniśmy wspomagać ten proces. Jeżeli trwa on zbyt długo, nasza skóra traci blask, robi się sucha i traci jędrność.

Peeling cukrowy – charakterystyka

W skład peelingu cukrowego wchodzi najczęściej cukier trzcinowy. Jego drobinki rozpuszczają się wolniej niż cukru białego, dzięki czemu dłużej może on zagwarantować nam działanie ścierające. Największą zaletą peelingu cukrowego jest jego delikatne działanie, które z pewnością nie podrażni nawet najbardziej wrażliwej skóry.

Jak stosować peeling cukrowy?

Peeling cukrowy możemy stosować zarówno „na sucho”, jak i „na mokro”, w zależności od naszych preferencji i upodobań. W pierwszej metodzie nakładamy produkt na suchą skórę i masujemy aż do uzyskania określonego efektu. Dzięki bazie z dodatkiem oleju nawet na suchej skórze kosmetyk będzie się dobrze rozprowadzał.

Druga metoda to stosowanie peelingu cukrowego na mokro. Na zwilżoną skórę np. pod prysznicem nakładamy kosmetyk, a następnie rozprowadzamy go po skórze okrężnymi ruchami. Przez właściwości cukru, nakładanie peelingu na mokro sprawi, że nieco się on rozpuści, dzięki czemu jego działanie będzie łagodniejsze.