Naturalne antyperspiranty

Upał i wysoka temperatura, nadmierny stres, intensywny wysiłek fizyczny to tylko niektóre czynniki, które sprawiają, że pocimy się częściej niż zwykle. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ wydzielanie potu jest normalną reakcją naszego organizmu, pozwalającą utrzymać odpowiednią temperaturę ciała i usunąć zbędne produkty przemiany materii. Jednak osoby borykające się z problemem nadmiernej potliwości doskonale wiedzą, że taka dolegliwości (a szczególnie związane z nią nieprzyjemne dla nosa zapachy), potrafi skutecznie uprzykrzyć życie. Aby jej zapobiec, zminimalizować odczuwany dyskomfort oraz poczuć się komfortowo, należy stosować naturalne antyperspiranty i dezodoranty.

 • Naturalny dezodorant konopny z CBD w kremie ...

  5.00 out of 5
  43.27
 • Naturalny dezodorant męski HempKing 65g

  5.00 out of 5
  43.27
 • Organic Life Dezodorant botaniczny, grejpfrut &...

  0 out of 5
  26.50
 • Naturalny dezodorant Mydlarnia 4 Szpaki 60ml

  5.00 out of 5
  48.99
 • Dezodorant Karma Rub 50ml

  0 out of 5
  41.90
 • Organic Life Dezodorant botaniczny mięta –...

  0 out of 5
  26.50
 • Mydlarnia Dezodorant w kremie mandarynka 60ml

  0 out of 5
  48.90
 • Dezodorant Mydlarnia 4 Szpaki – Cedr Pacz...

  0 out of 5
  44.09
 • Organic Life Dezodorant botaniczny bezzapachowy...

  0 out of 5
  37.99
 • Dezodorant bez sody Cytryna i Limonka 60 g Ben ...

  0 out of 5
  38.90
 • Mydlarnia Dezodorant bezzapachowy bez sody oczy...

  0 out of 5
  41.56
 • Dezodorant bez sody Sensitive 60 g Ben and Anna

  0 out of 5
  38.90
Pobierz darmowy ebook o sposobach na sen
Jesteś dietetykiem? Współpracuj z nami!

Antyperspirant a dezodorant – podstawowe różnice

Antyperspiranty i dezodoranty to kosmetyki, które doskonale zna każdy z nas. Jednak zdarza się, że właściwości tych produktów nie są prawidłowo rozpoznawalne. Jakie są więc najważniejsze różnice?

W pierwszej kolejności trzeba zwrócić uwagę na to, że pot jest praktycznie bezwonny. Dopiero po osadzeniu się na skórze oraz zetknięciu z bakteriami wydziela się nieprzyjemny zapach. Problem ten sprawia, że szuka się skutecznego sposobu na zamaskowanie go. W tej roli sprawdza się dezodorant. Zawarte w tym produkcie substancje zapachowe krótkotrwale likwidują przykrą woń, jednak nie zapobiegają poceniu się.

Taką funkcję spełniają antyperspiranty. Produkty te zwężają pory, a co za tym idzie, regulują intensywność wydzielania potu. W tym przypadku działanie kosmetyku jest zdecydowanie dłuższe. Na dobrą sprawę antyperspirant może spełniać swoje funkcje nawet przez kilka godzin, aż do momentu, gdy zostanie on całkowicie usunięty z ciała w trakcie prysznica, czy kąpieli.

Antyperspiranty i dezodoranty – który z nich wybrać?

Antyperspiranty i dezodoranty to kosmetyki, których używanie jest obowiązkowym punktem codziennego dbania o higienę osobistą. Każdy z nas może dopasować konkretny wariant takiego produktu do swoich indywidualnych potrzeb oraz oczekiwań. Istnieje również możliwość doboru postaci antyperspirantu czy dezodorantu. Najczęściej wybieraną opcją jest kosmetyk w sprayu lub kulce. Coraz popularniejszym rozwiązaniem są także naturalne dezodoranty w kremie, czy w formie płynnej. Zawsze trzeba jednak pamiętać, aby nanosić ten produkt na skórę czystą oraz starannie osuszoną.

Antyperspiranty i dezodoranty na biozdrowy.pl

Chcesz zawsze czuć się komfortowo i świeżo? W ofercie sklepu internetowego biozdrowy.pl możesz znaleźć antyperspiranty i dezodoranty z zawartością takich składników jak: glinka biała, soda oczyszczona, ziemia okrzemkowa oraz różne olejki eteryczne.

Antyperspiranty i dezodoranty warto stosować w tych miejscach, które najbardziej się pocą. Najczęściej taka potrzeba zachodzi pod pachami, na ramionach, na plecach, na stopach, na dłoniach, czy na szyi.