Miód wrzosowy

Miód wielokwiatowy, lipowy, akacjowy – możliwości wyboru jest naprawdę wiele. Wymienione rodzaje miodów cechują się największą popularnością i goszczą w wielu polskich domach. Jednak są również nieco bardziej oryginalne odmiany tego produktu. Jako przykład można wskazać chociażby miód wrzosowy, którego pozyskiwanie jest czasochłonne oraz bardzo trudne, zwłaszcza ze względu na ograniczoną liczbę wrzosowisk dostępną na terenie naszego kraju.

  • Miód wrzosowy Bartnik 400g

    0 out of 5
    49.99
Pobierz darmowy ebook o sposobach na sen
Jesteś dietetykiem? Współpracuj z nami!

Jaki smak ma miód wrzosowy?

Miód wrzosowy wyróżnia się przyjemnym dla nosa, wrzosowym zapachem, przywodzący na myśl spacer po lesie. Jednak chyba najbardziej charakterystyczny jest jego smak – lekko gorzkawy i ostry, w którym typowa dla takich produktów słodycz znajduje się dopiero na drugim planie. Ma on ciemną, bursztynową barwę, a po skrystalizowaniu jest brunatny. Ponadto trzeba zwrócić uwagę, że ze względu na jego unikatowość ma on nieco wyższą cenę.

Miód wrzosowy – zastosowanie

Miód wrzosowy jest z powodzeniem wykorzystywany jako zdrowy zamiennik cukru i innych substancji słodzących. Możesz bez przeszkód wzbogacać nim smak ulubionej kawy lub herbaty. Pamiętaj jednak, aby nie dodawać go do wrzątku, ponieważ traci wtedy wszystkie swoje cenne właściwości. Świetnie sprawdza się także jako składnik marynaty do mięs. Ogromny wpływ na jego jakość ma także sposób przechowywania. Najlepiej umieścić go w szklanym, szczelnie zamkniętym słoiku, a potem schować w jakimś suchym oraz zaciemnionym miejscu, w którym nie panuje zbyt wysoka temperatura.

Miód wrzosowy – wysokiej jakości produkt dostępny na biozdrowy.pl

Zainteresował Cię miód wrzosowy? Chcesz się w niego zaopatrzyć, jednak zależy Ci na zainwestowaniu w produkt jak najwyższej jakości? U nas znajdziesz miody pochodzące od sprawdzonych, godnych zaufania producentów. Już teraz zapoznaj się ze zróżnicowaną i bogatą ofertą sklepu internetowego biozdrowy.pl i dokonaj satysfakcjonujących zakupów. Kupisz tutaj różnego typu miody – zarówno te klasyczne, jak i nieco bardziej oryginalne. To, na jaki postawisz, zależy tylko od Ciebie.