Miód manuka

Współcześnie mamy dostęp do wielu rodzajów miodów. Różnią się one między sobą konkretnymi właściwościami, smakiem, czy barwą. Dzięki tak dużej różnorodności każdy może więc wybrać wariant dopasowany do indywidualnych preferencji, czy oczekiwanego sposobu zastosowania. Na swojej popularności zyskuje chociażby miód manuka. Już teraz dokonaj zakupu tego produktu na biozdrowy.pl i w praktyce przekonaj się o wszystkich jego unikatowych właściwościach. 

 • Miód Manuka Manuka Health — MGO 550+ — 500 g

  0 out of 5
  442.33
 • Miód Manuka Manuka Health — MGO 400+ — 500 g

  0 out of 5
  284.33
 • Miód Manuka Manuka Health — MGO 250+ — 500 g

  0 out of 5
  200.35
 • Miód Manuka MGO 550+ 250g

  0 out of 5
  227.61
 • Miód Manuka MGO 400+ 250g

  0 out of 5
  168.99
 • Miód Manuka MGO 250+ 250g

  0 out of 5
  121.99
 • Miód Manuka MGO 100+ 250g

  0 out of 5
  86.85
 • Miód Manuka Happy Valley 250g

  0 out of 5
  183.99
Pobierz darmowy ebook o sposobach na sen
Jesteś dietetykiem? Współpracuj z nami!

Miód manuka – charakterystyka

Miód manuka powstaje z nektaru krzewów manuki, które rosną przede wszystkim na terenie Nowej Zelandii oraz Australii. Specyficzne dla niego cechy to ciemna barwa (kojarząca się z miodem gryczanym) oraz dość gorzki, lekko ziemisty i ziołowy smak. Po spróbowaniu go piecze język i wyczuwalna jest delikatna, orzechowa nuta. Jeśli chodzi o zapach miodu manuka, to bardzo przypomina on aromat typowy dla miodu wrzosowego. Charakterystyczna dla tej odmiany miodu jest nieco wyższa cena, jaką trzeba zapłacić, aby zaopatrzyć się w ten produkt. Niekiedy można nawet spotkać się ze stwierdzeniem, że jest to najlepszy oraz najzdrowszy miód, jaki obecnie istnieje. Dlatego grzechem byłoby go nie spróbować.

Miód manuka – zastosowanie

Miód manuka sprawdza się do stosowania zewnętrznego na skórę. Znajduje on swoje zastosowanie także w kosmetyce. Często jest jednym ze składników kosmetyków dostępnych w drogeriach, a z jego wykorzystaniem można również samodzielnie przygotować domowej roboty preparaty pielęgnacyjne (kremy, maseczki lub peelingi). Ten artykuł spożywczy można zjadać solo, nabierając łyżeczką prosto ze słoika, albo rozpuszczać go w letniej wodzie (w gorącej doszłoby do utraty przez miód jego cennych właściwości), tworząc przy tym zdrowy napój. Świetnie smakuje także rozsmarowany na świeżym pieczywie, chrupiącym waflu, czy własnoręcznie upieczonej drożdżówce.

Wysokiej jakości miód manuka – kup go na biozdrowy.pl

Chcesz wypróbować miód manuka? Zapoznaj się z ofertą sklepu internetowego biozdrowy.pl i kup go właśnie u nas. Dzięki temu zyskasz pewność, że produkt, w który się zaopatrzysz na pewno okaże się naturalny i będzie cechowała go wysoka jakość. Gwarancją tego jest współpraca z godnymi zaufania dostawcami, na którą stawiamy, aby sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów. Ty również możesz należeć do tego usatysfakcjonowanego naszym asortymentem grona.