Mąki ziemniaczane

Jest wiele artykułów spożywczych, które po prostu zawsze warto mieć pod ręką. Są to podstawowe produkty, stanowiące bazę wielu dań lub będące składnikiem, bez którego nie uzyskałoby się konkretnego efektu kulinarnego. Dobrym przykładem jest chociażby mąka ziemniaczana. Już teraz kup ją w sklepie internetowym biozdrowy.pl, zrób zapasy, dzięki czemu nigdy Ci jej nie zabraknie.

  • Skrobia Ziemniaczana Bio Planet 500g BIO

    0 out of 5
    14.59
Pobierz darmowy ebook o sposobach na sen
Jesteś dietetykiem? Współpracuj z nami!

Czym jest mąka ziemniaczana?

Mąka ziemniaczana (nazywana także kartoflaną) jest wytwarzana z ziemniaków – zawiera w sobie ponad 80% skrobi, natomiast resztę stanowi woda. Przyjmuje postać sypkiego, matowego proszku o delikatnej, białej barwie. Nie wyróżnia się żadnym charakterystycznym zapachem, ma też neutralny smak. Swoją konsystencją jest podobna do mąki pszennej. Typowe dla mąki ziemniaczanej są właściwości zagęszczające oraz spulchniające. Interesujące jest to, że jeśli ściśnie się w dłoni odrobinę skrobi ziemniaczanej, usłyszy się specyficzny dźwięk. Można stosować ją samodzielnie, jak i łączyć z innymi rodzajami mąk. Co ciekawe, produkt ten znajduje swoje zastosowanie nie tylko w zakresie kulinariów, ale również w branży kosmetycznej oraz farmaceutycznej. Mąka ziemniaczana sprawdzi się idealnie do przygotowania domowej odżywki do włosów. Wystarczy połączyć wodę z odrobiną mąki i spryskać włosy. Następnie przykryć olejem i zostawić na 20 minut.

Mąka ziemniaczana – zastosowanie

Mąka ziemniaczana ma wszechstronne zastosowanie. Służy w głównej mierze do zagęszczania półpłynnych potraw, zwłaszcza sosów oraz zup. Jednak z jej wykorzystaniem można przygotować także domowej roboty deser – budyń lub kisiel. Ponadto jest składnikiem popularnego dania określanego mianem klusek ziemniaczanych. Warto dodawać ją także do placów ziemniaczanych oraz innych dań, których bazę stanowią surowe lub gotowane ziemniaki. Można używać jej również do wypieku różnego typu ciast oraz przygotowywania naleśników.

Mąka ziemniaczana – stawiaj na wysokiej jakości produkt

Mąka ziemniaczana (czyli skrobia ziemniaczana) to uniwersalny produkt, który powinien znaleźć swoje miejsce w każdej kuchni. Jeśli tego typu artykuł spożywczy znajduje się na Twojej liście zakupów, musisz zaopatrzyć się w niego właśnie na biozdrowy.pl. Dzięki temu zyskasz gwarancję, że kupisz wysokiej jakości produkt rolnictwa ekologicznego, który naprawdę warto włączyć do swojej diety.