Herbata pobudzająca yerba mate

Yerba mate cieszy się coraz większą popularnością nie tylko w różnych częściach świata, ale także w Polsce. Doceniana jest przede wszystkim ze względu na charakterystyczne dla siebie właściwości pobudzające. W związku z tym wiele osób traktuje ją jako alternatywę dla kawy. Miłośnicy tego napoju uwielbiają się delektować jego smakiem. A czy Ty miałeś już okazję pić tego typu napar? Jeśli nie, możesz to nadrobić właśnie teraz, kupując ten produkt na biozdrowy.pl.

 • Yerba Mate Eko Dary Natury 200g EKO

  0 out of 5
  22.99
 • Eko Yerba Mate Dary Natury 50g EKO

  0 out of 5
  8.99
 • Yerba Mate Dary Natury 25sasz. EKO

  0 out of 5
  8.99
 • Kolekcja herbat i herbatek klasycznych BIO pira...

  0 out of 5
  32.99
 • Zestaw herbatek BIO w pudełku (9 smaków x 5 tor...

  0 out of 5
  62.00
 • Kolekcja herbatek świątecznych BIO piramidki We...

  0 out of 5
  33.99
 • Kalendarz adwentowy (herbaty i herbatki) BIO Lu...

  0 out of 5
  39.99
 • Kalendarz adwentowy biały (herbaty i herbatki) ...

  0 out of 5
  29.99
Pobierz darmowy ebook o sposobach na sen
Jesteś dietetykiem? Współpracuj z nami!

Herbata pobudzająca yerba mate – co ją wyróżnia?

Czym jest yerba mate? To nic innego, jak ziołowy napar, który powstaje z rozdrobnionych łodyżek oraz liści rośliny o nazwie Ostrokrzew Paragwajski. Jako ciekawostkę można wskazać fakt, że jest to drzewo, które może osiągać wysokość sięgającą nawet 30 metrów. Herbata pobudzająca yerba mate wywodzi się najczęściej z Argentyny, Paragwaju, Urugwaju albo Brazylii. Miejsce pochodzenia bezpośrednio przekłada się na jej smak. Na aromat wpływa również sposób produkcji, czas dokonywania zbiorów, okres leżakowania, a nawet otoczenie plantacji, na której rośnie Ostrokrzew Paragwajski. Yerba mate zawdzięcza swoje właściwości pobudzające obecności teofiliny, teobrominy i kofeiny. Bardzo często sięgają po nią osoby narażone na duży wysiłek fizyczny oraz borykające się z problemem przemęczenia.

Jak poprawnie przygotować tę herbatę?

Herbata pobudzająca yerba mate może być przygotowywana na wiele sposób. Rodzaj obranej metody zależy między innymi  od rejonu świata, w którym się to czyni oraz indywidualnych upodobań w tej kwestii. Jednak najczęściej zaparzanie polega na zalaniu jednej łyżeczki suszu gorącą wodą, a następnie pozostawieniu jej pod przykryciem na około kwadrans. Później można już cieszyć się jej oryginalnym smakiem. Wiele osób inwestuje w specjalne naczynia. Jest to tykwa lub matero, w których zaparza się susz oraz profesjonalna słomka filtrująca, czyli bombilla.

Herbata pobudzająca yerba mate – kup ją na biozdrowy.pl

W sklepie internetowym biozdrowy.pl znajdziesz wiele zdrowych produktów charakteryzujących się wysoką jakością. Istotny element naszego asortymentu stanowią różnorodne herbaty – czarne, białe, czerwone, funkcjonalne, owocowe, zielone oraz ziołowe. Dostępna jest również herbata pobudzająca yerba mate. Kup ją już teraz i w praktyce przekonaj się o charakterystycznych dla niej właściwościach.