Peeling do skóry głowy

Jeżeli borykasz się z problemami ze skórą głowy, dokucza Ci łupież, a włosy nadmiernie wypadają, warto zainteresować się pielęgnacją skóry głowy. Idealnym wstępem do tego typu zabiegów będzie peeling skóry głowy, który pozwoli na dokładne oczyszczenie skalpu i wyeliminowanie suchego naskórka oraz poprawi ukrwienie skóry.

  • Peeling do głowy Vianek 155g

    0 out of 5
    33.90
  • Peeling trychologiczny do skalpu 125 ml Hair Queen

    0 out of 5
    20.90
Pobierz darmowy ebook o sposobach na sen
Jesteś dietetykiem? Współpracuj z nami!

Kto powinien stosować peeling skóry głowy?

Peelingi to kosmetyki, których głównym zadaniem jest złuszczenie zrogowaciałego naskórka, który nagromadził się na powierzchni skóry. W przypadku skóry głowy jest to szczególnie istotne, gdyż martwy naskórek często gromadzi się w mieszkach włosowych, powodując ich zatykanie i sprawiając, że może prowadzić to do nadmiernego przetłuszczania i innych nieprzyjemnych dolegliwości. Aby zapobiec temu procesowi, powinniśmy stosować peeling do skóry głowy przynajmniej raz w tygodniu. Przygotowana w ten sposób skóra pozwoli na wykonywanie dalszych kroków pielęgnacji naszej skóry głowy i włosów.

Jak stosować peeling skóry głowy?

W zależności od indywidualnych potrzeb, po peeling do skóry głowy powinniśmy sięgać raz w tygodniu. Oczywiście warto również dobrać odpowiednią wielkość cząsteczek, co pozwoli na dokładne oczyszczenie. Jeżeli nasza skóra jest wrażliwa, sięgnijmy po drobnoziarnisty peeling. 

Zapoznaj się z ofertą peelingów do skóry głowy w sklepie Biozdrowy.pl i wybierz odpowiednią propozycję dla siebie.