Miód spadziowy

Miody to naturalne produkty spożywcze, które powinny być stałym elementem naszej codziennej diety. Przemawiają za tym nie tylko typowe dla nich właściwości zdrowotne, ale również charakteryzujące je walory smakowe oraz możliwość wszechstronnego zastosowania. Do wyboru jest wiele rodzajów miodu: wielokwiatowy, lipowy, akacjowy – to tylko przykłady, na które można postawić. Dużą popularnością cieszy się również miód spadziowy. Jeśli chcesz go spróbować, już teraz zapoznaj się z naszym asortymentem i kup ten produkt na biozdrowy.pl.

 • Miód ze spadzi iglastej Pasieki Sadowskich 450 g

  0 out of 5
  43.99
 • Miód nektarowo-spadziowy Pasieki Sadowskich 1200g

  0 out of 5
  79.99
 • Miód nektarowo-spadziowy Pasieki Sadowskich 450g

  0 out of 5
  39.99
Pobierz darmowy ebook o sposobach na sen
Jesteś dietetykiem? Współpracuj z nami!

Co wyróżnia miód spadziowy?

Warto podkreślić, że miód spadziowy wcale nie powstaje z nektaru kwiatów. Wytwarzany jest on z soku drzew iglastych (na przykład sosen, świerków lub jodeł) albo liściastych (zwłaszcza lipy, dębu, klonu albo brzozy) produkowanego między innymi przez mszyce. Pszczoły zbierają słodkie krople tej wydzieliny, transportują do ula i przerabiają je właśnie w miód spadziowy. Miód ze spadzi iglastej ma ciemnobrązowy kolor, a jego smak i zapach kojarzy się z żywicą oraz igliwiem. Natomiast miód ze spadzi liściastej ma brązową barwę (choć niekiedy widoczny jest także jego zielony odcień), dość specyficzny zapach oraz gorzki smak. Oczywiście w przypadku tego typu miodów również mamy do czynienia ze zjawiskiem krystalizacji.

Jakie zastosowanie może mieć miód spadziowy?

Zaleca się spożywać jedną łyżeczkę miodu spadziowego dziennie. Można czynić to na wiele sposobów – zjadając bezpośrednio, rozsmarowując na chlebie lub bułce, czy też mieszając z wodą i tworząc smaczny napój. Sprawdza się on również jako składnik marynaty do mięs albo dodatek do domowych wypieków, ciast, ciasteczek, deserów, czy zjadanej na śniadanie owsianki. Najlepsze działanie tego miodu jest zauważalne, gdy na stałe włączy się go do swojej diety.

Miód spadziowy – postaw na sprawdzone produkty na biozdrowy.pl

Chcesz, aby w Twoim domu swoje miejsce znalazł miód spadziowy? Pragniesz kupić go, jednak zależy Ci, żeby był to wysokiej jakości, naturalny produkt? Zaopatrz się w niego właśnie w sklepie internetowym biozdrowy.pl. Już teraz poznaj naszą bogatą ofertę i dokonaj zakupu, który w pełni Cię usatysfakcjonuje. Jedno jest pewne – dostępny u nas asortyment na pewno przypadnie Ci do gustu i jeszcze nie raz powrócisz tu, aby uzupełnić zapasy.