iwona wierzbicka

Dietetyk kliniczny i zielarz

   @iwonawierzbicka_dietetyk
www.ajwendieta.pl
KOD RABATOWY: 


Iwona Wierzbicka - dietetyk kliniczny z wieloletnim doświadczeniem w pracy z pacjentem dietetycznym. Od 2008 roku prowadzi własną poradnię dietetyczną Ajwen. Do pacjenta podchodzi holistycznie, czyli całościowo: głowa, ciało, dieta, styl życia, suplementacja, szukanie pierwotnej przyczyny, a nie objawu. Jest przede wszystkim praktykiem, ale również teoretykiem, który opiera się na badaniach naukowych.

Pomaga w chorobach autoimmunizacyjnych (Hashimoto, RZS, toczeń), insulinooporności, problemach hormonalnych, niepłodności, problemach jelitowych i wielu innych. Jej pacjentami dietetycznymi są również dzieci z alergiami, padaczką czy autyzmem.
Artykuły Iwony Wierzbickiej, oparte na bogatej literaturze naukowej, można było znaleźć w wielu branżowych czasopismach, a obecnie przede wszystkim w aplikacji mobilnej Ajwendieta, której jest pomysłodawczynią (szukaj w Google Play i AppStore). Jest współautorką bestsellerowej książki Polski Przewodnik Paleo, w którym to porusza temat diety zgodnej z fizjologią człowieka, jak również jej wpływu na zdrowie.

Rozpropagowała dietetykę kliniczną w Polsce oraz cztery nurty żywienia: autorskie 10 zasad Ajwen, dieta paleo, dieta samuraja oraz protokół autoimmunologiczny.

Stworzyła autorski program do układania diet w oparciu o alergie i nietolerancje pokarmowe, jak również wziewne. Od wielu lat jest szkoleniowcem i autorem wielu wykładów i kompleksowego Kursu Dietetyka Klinicznego. Występuje na największych konferencjach w Polsce i za granicą. Wcześniej przez wiele lat była instruktorem fitness, prowadziła własne studio treningu personalnego, ale również była międzynarodowym szkoleniowcem indoor cycling.

Stworzyła wielotysięczny kanał z wiedzą dietetyczną na Youtube oraz obszernego bloga dietetycznego, gdzie wspólnie z zespołem dietetyków udostępnia bezpłatną wiedzę dietetyczną.
Specjalizuje się w diagnostyce laboratoryjnej, wpływie żywności na zdrowie człowieka, wspomaganiu procesu leczenia dietą w jednostkach chorobowych, w których medycyna często nie może więcej zrobić, jak również w pozytywnym podejściu do życia, wskazując podopiecznym co w życiu jest ważne.
Ukończyła dietetykę kliniczną w PWSZ w Nysie, a ponadto studia psychologiczne i ekonomiczne, jak również niezliczoną ilość kursów i szkoleń.
Prywatnie jest mamą, żoną, posiadaczką 3 kotów i 2 psów. Każdy wolny czas spędza na pogłębianiu wiedzy klinicznej, jak również na realizacji hobby, czyli: fotografii, podróżach, ogrodnictwie, w górach, jeździe motocyklem oraz rowerem.

 

Loading...