Strona główna » Ranking suplementów na wątrobę
suplementy na wątrobę ranking

Ranking suplementów na wątrobę

Wątroba nie boli, ale daje nam inne znaki, gdy potrzebuje wsparcia. Może to być ból brzucha po zjedzeniu tłustych potraw, odbijanie się i mdłości. Czasem można odczuwać też kłucie w prawym boku. O ile to nie są poważne choroby, które wykluczymy badaniami, możemy wesprzeć wątrobę suplementacją! Jakie są najlepsze suplementy na wątrobę? Na pewno takie, które będą wydajne, bogate w dobre składniki i korzystne cenowo. Poznaj nasz ranking suplementów na wątrobę!

Jakie suplementy na wątrobę wybrać??

Na wątrobę wpływają dobrze składniki prosto z natury. Karczoch, andrographis, tymianek, ostropest, kurkuma, mniszek lekarski, NAC, imbir, cholina, L-metionina, amla czy berberys lub L-asparaginian L-ornityny. Czy to oznacza, że musisz brać aż tyle suplementów na raz? Na szczęście nie! Istnieją gotowe suplementy na wątrobę, zawierające kompleksy składników. Oto one!

 1. Hepa Strong Complex+ Biowen – 90 kapsułek
  Wegański suplement diety, zawierający wszystkie wyżej wymienione składniki. A do tego w składzie znajdziemy ekstrakt z pieprzu czarnego, standaryzowany na piperynę, przez co wszystkie składniki lepiej wchłaniają się do organizmu! W składzie znajdziemy też aż 5 opatentowanych formuł substancji o wysokiej jakości i dobrej biodostępności. Na opakowaniu są podane wskaźniki DER, które mówią o jakości ekstraktów, a takżę standaryzacje na substancje aktywne. Oba te czynniki są niezwykle ważne i warto wybierać produkty, które takie informacje udostępniają. Hepa Strong Complex+ ma czysty skład. Nie znajdziemy w nim wypełniaczy, sztucznych barwników czy kontrowersyjnych dodatków. Suplementacja kosztuje ok. 84 grosze na dzień, a produkt wystarcza na aż 3 miesiące stosowania!
 2. Liver Regeneration Complex – 90 kapsułek
  Suplement o podobnym, choć nieco innym składzie, niż poprzednik, ale również zawiera 90 kapsułek. Zawiera dwa składniki z opatentowanymi formułami. Ten suplement również mogą stosować weganie i wegetarianie! W składzie nie znajdziesz zbędnych dodatków, wypełniaczy czy sztucznych barwników i aromatów. W składzie znajdziemy informacje o standaryzacji na składniki aktywne, niestety nie ma podanych wskaźników DER dla ekstraktów roślinnych.Zalecana porcja do spożycia wynosi od jednej do dwóch kapsułek, więc ten suplement wystarcza na ok. 45 dni stosowania, co w przeliczeniu na dzienną suplementację daje ok. 1,50 zł.
 3. Pharmovit Hepavitol wątroba – 60 kapsułek
  Naturalny suplement, w skład którego wchodzi 5 substancji korzystnie wpływających na wątrobę, zatem składowo jest uboższy od dwóch pierwszych suplementów w naszym rankingu. Zawiera tylko jeden składnik opatentowany. Mogą go stosować weganie i wegetarianie, a w składzie nie znajdziemy również żadnych kontrowersyjnych dodatków. Zalecane stosowanie to 1 kapsułka, 2 razy dziennie, w opakowaniu znajduje się ich 60.Suplement wystarcza na miesiąc stosowania, dzienna porcja to koszt rzędu 1,17 zł.
 4. Vita Liver Lab One – 90 kapsułek
  Ten suplement zawiera 7 cennych dla wątroby składników, z czego 4 ekstrakty mają podane standaryzacje na składniki aktywne oraz wskaźnik DER. Skład jest czysty i wolny od składników, które mogłyby być potencjalnie zbędne lub szkodliwe. Suplement jest odpowiedni dla wegan i wegetarian. Opakowanie zawiera aż 90 kapsułek, jednak dzienna zalecana porcja to aż 4 kapsułki – 2 rano i 2 wieczorem.Suplement wystarcza zatem na 22 dni stosowania. Cena dziennej suplementacji tym produktem wynosi 4,50 zł.
 5. Hepaset PRO Norsa Pharma – 60 kapsułek
  Produkt, który zawiera 13 składników, w tym 2 z nich mają opatentowane formuły. W składzie znajdziemy poza tym jeden wypełniacz – celulozę mikrokrystaliczną. Produkt jest przyjazny dla wegan. Na opakowaniu nie zostały wyszczególnione wskaźniki DER lub procentowo wyrażone standaryzacje na składniki aktywne. Można zobaczyć jedynie tabelę wartości odżywczych wyrażoną w miligramach. Sugerowana porcja to dwie kapsułki dziennie, zatem produkt wystarcza na 30 dni stosowania. Dzienna suplementacja tym produktem kosztuje ok. 1,70 zł.
 6. HEPATICA Boswellia – 90 kapsułek
  Jednoskładnikowy suplement na wątrobę, zawiera wyłącznie ekstrakt z boswellii. Ma czysty skład, na próżno w nim szukać zbędnych dodatków. Jest także odpowiedni dla wegan i wegetarian! Jedno opakowanie tego suplementu zawiera 90 kapsułek, a sugerowana porcja do spożycia to 2 kapsułki dziennie. Produkt wystarcza na 45 dni stosowania. Składnik aktywny jest standaryzowany. Suplementacja co dzień kosztuje ok. 88 groszy.

Jak wybrać preparaty na wątrobę o dobrym składzie?

Dobry preparat na wątrobę powinien zawierać moc naturalnych składników, których substancje aktywne korzystnie wpływają na wątrobę – jej funkcjonowanie, regenerację czy fizjologiczne funkcje, jakie musi wykonywać. By wybrać odpowiedni suplement, powinniśmy zwrócić uwagę na: 

 • czysty skład, bez żadnych zbędnych wypełniaczy, 
 • mnogość substancji wpływających korzystnie na wątrobę, 
 • podane standaryzacje i wskaźniki DER do ekstraktów roślinnych, 
 • dobry stosunek ceny do ilości kapsułek, 
 • ilość kapsułek, jakie należy spożyć w ciągu dnia. 

Mamy nadzieję, że nasz ranking suplementów na wątrobę pomoże Ci wybrać najlepszy dla Ciebie suplement wspierający wątrobę!

Zobacz także:

blog

Bloger blogowy - fajny gość ! Poznaj go lepiej

More Reading

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Płatności
Płatności