Strona główna » Ranking D3 + K2, czyli jak wybrać najlepsze witaminy rozpuszczalne w tłuszczach
Ranking D3 + K2, czyli jak wybrać najlepsze witaminy rozpuszczalne w tłuszczach - obrazek wyróżniający

Ranking D3 + K2, czyli jak wybrać najlepsze witaminy rozpuszczalne w tłuszczach

Witaminy rozpuszczalne w tłuszczach to często wyszukiwane suplementy diety. Z kolei wśród wszystkich witamin rozpuszczalnych w tłuszczach, na szczególną uwagę zasłużyła witamina D3 + K2. Najlepsza forma tej witaminy zdecydowanie powinna być w postaci suplementu z dodatkiem tłuszczu. Ale jak wybrać naprawdę wartościowy produkt, w którym została zawarta witamina D3 + K2? Ranking, który za chwilę przeczytasz, powinien Ci w tym pomóc!

Witaminy rozpuszczalne w tłuszczach – jak wybrać najlepsze?

Na jakie cechy charakterystyczne warto zwrócić uwagę, gdy sięgamy po suplement diety, w którym zawiera się witamina D3 + K2? Najlepsza opcja to witaminy rozpuszczone w jakimś tłuszczu, najlepiej gdy ten tłuszcz również ma cenne wartości. Poza tym liczy się ilość witamin w porcji oraz wystarczalność produktu i oczywiście również cena, która nie zwala z nóg! 

Jak wybrać najlepszą witmanę D3 + k2 - infografika

 

Ranking suplementów z witaminami D3 + K2

1.Witamina D3 + K2 MK-7 w BIO oleju konopnym 30 ml – HempKing

Ten suplement marki Hempking, to witamina D3 z lanoliny oraz witamina K2 w dobrze przyswajalnej formule VitaMK7®, która pochodzi z naturalnego procesu fermentacji potrawy Natto. Te witaminy zostały rozpuszczone w oleju z nasion konopi w wersji organicznej, co dodatkowo dodaje witaminom cennych właściwości, np. dla lepszej odporności. Suplement ma czysty skład, wchodzą w niego tylko te trzy wymienione składniki oraz naturalna witamina E. Opakowanie jest z ciemnego szkła, z wygodną pompką ułatwiającą dozowanie. Jedna porcja zawiera: 20 µg naturalnej witaminy K VitaMK7®, 20 µg / 800 IU witaminy D3 pochodzącej z lanoliny, 2,4 mg / 3,2 IU witaminy E. W opakowaniu znajdziemy aż 600 takich porcji, producent sugeruje spożywanie od 1 do 5 pompek produktu dziennie.Cena za jedną porcję wynosi ok. 91 groszy.

2.Witamina K2+D3 Aliness Avitale 30ml

Witamina D3 + K2 marki Aliness jest podobny do witaminy piastującej pierwsze miejsce w naszym rankingu witaminy D3 + K2. Zawiera witaminę D3 z lanoliny, witaminę K2 w formule VitaMK7 PURE® oraz naturalną witaminę E. Całość jest rozpuszczona w tłuszczu – w oliwie z oliwek Extra Virgin. Opakowanie to również wygodna pompka do odmierzania porcji. Producent podaje, by spożywać jedną kroplę dziennie, w takiej porcji znajdziemy witamina K2 VitaMK7® 50 µg, witamina D3 z lanoliny 4000 IU w kropli. Produkt również zawiera 600 porcji produktu.Cena za jedną porcję to ok. 75 groszy.

3.Wapń z muszli ostryg Aliness K2+D3 100 tabl.

Ten ciekawy suplement marki Aliness zawiera wapń z muszli ostryg, który jest wzbogacony o witaminy D3 i K2. Użyto w nim również formuły VitaMK7® jeśli chodzi o postać witaminy K2. Niestety w składzie zawiera wypełniacz – celulozę mikrokrystaliczną. Dodatkiem jest również błonnik akacjowy. Suplement ma postać tabletek, więc stąd te dodatki. W przypadku  witamin rozpuszczalnych w tłuszczach, jeśli spożywamy je w formie tabletek, należy to robić z dodatkiem tłuszczu – np. łyżką oliwy lub bogatym w tłuszcze posiłkiem. Jednak tabletka zawiera naturalną witaminę K w postaci MK-7 w ilości 25 µg i  witaminę D w ilości 1000 j.m. (25 µg cholekalcyferolu). W opakowaniu znajduje się 100 tabletek.Koszt jednej tabletki to ok. 35 groszy.[porto_product view=”list” id=”64326″]

4.Myvita Silver Witamina K2+D3 Max 4000IU 60kaps

Kolejna propozycja to kapsułki z witaminami D3 Quali®-D i K2 VitaMK-7®  od marki Myvita. Dodatek tutaj stanowi L-leucyna oraz inulina. Otoczka kapsułki jest wegańska. W składzie nie znajdziemy żadnego tłuszczu dlatego koniecznie należy spożywać taką kapsułkę przy okazji tłuszczowego posiłku. Jedna kapsułka według producenta zawiera witaminę K w ilości 100 mcg, witaminę D w ilości 100 mcg (4000 j.m). Opakowanie to szklany słoik, który skrywa w sobie 60 kapsułek.Cena za jedną kapsułkę to ok. 75 groszy.

5.K2 + D3 Medverita MK-7 120 kaps

Podobnym produktem, bo również zamkniętym w kapsułce, sa kapsułki z witaminami D3 i K2 od Medverity. Te kapsułki nie są wegańskie. Została użyta witamina K w formule VitaMK7®. Ma dodatek stabilizatora – inuliny, która znajduje się na pierwszym miejscu w składzie. Nie znajdziemy w nim żadnego tłuszczu, zatem należy spożywać ten suplement w towarzystwie zdrowego tłuszczu. Jedna kapsułka zawiera następujące ilości witamin: witamina K VitaMK7® – 100 μg, witamina D – 50 µg (2000 IU). W opakowaniu znajduje się 120 kapsułek, producent zaleca jedną kapsułkę dziennie.Cena za jedną kapsułkę tego suplementu wynosi ok 35 groszy.

6.Witamina D3 + K2 Dr. Jacob’s 20 ml

Witamina D3 + K2 od Jacob’s, to suplement w formie płynnej, ale zamiast pompki, jak wyżej opisane suplementy w płynie, zawiera kroplomierz. W tym wypadku została użyta formuła witaminy K2 o nazwie MenaQ-7. A całość została rozpuszczona w oleju kokosowym MCT, przez co suplement jest prawie bezsmakowy. Producent sugeruje następujące ilości witamin w jednej porcji: 20 μg (800 j.m.) witaminy D3, 20 μg witaminy K2. W opakowaniu ma znajdować się 640 kropli. Ilość kropli należy dostosować do wieku i zapotrzebowania.Jedna kropla kosztuje około 11 groszy.

Podsumowanie

W naszym rankingu przedstawiliśmy kilka najpopularniejszych w naszym sklepie suplementów z witaminą D3 + K2. Najlepsza dla Ciebie opcja, to dobranie suplementu pod swoje potrzeby. Czy możesz spożywać ten suplement w formie płynnej, czy może wolisz tabletkę lub kapsułkę? Jakie znaczenie ma dla Ciebie nośnik witamin lub jego brak? A na końcu zastanów się i  wybierz opcję cenową, która będzie dla Ciebie najkorzystniejsza. Mamy nadzieję że nasz ranking witamin D3 + K2 pomoże Ci wybrać najlepszy suplement diety dla Ciebie. 

Zobacz także:

Ranking D3 + K2, czyli jak wybrać najlepsze witaminy rozpuszczalne w tłuszczach - obrazek zobacz także

Izabela Wojciuk

Współzałożycielka marek Hempking, Biowen, Biozdrowy. Z zawodu inżynier produkcji oraz pasjonatka czytania składów produktów spożywczych oraz kosmetycznych.

More Reading

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Płatności
Płatności