Strona główna » Ranking suplementów z magnezem
magnez ranking

Ranking suplementów z magnezem

Magnez to jeden z najważniejszych pierwiastków, których potrzebuje człowiek do prawidłowego funkcjonowania. Jego niedobory bardzo łatwo można rozpoznać. To uciążliwe drganie powieki czy bolesne skurcze łydek, zwłaszcza w nocy. Innymi objawami może być nadmierne zmęczenie, drażliwość i brak koncentracji. Niedobory magnezu odbijają się też w naszym wyglądzie. Po jaki magnez sięgnąć, gdy czujemy, że potrzebujemy dodatkowej suplementacji? Jaki jest najlepszy magnez? Ranking poniżej pomoże Ci wybrać! Przedstawiliśmy różne suplementy z magnezem, opinie o nich oraz najważniejsze zalety lub wady.

Preparaty z magnezem – które wybrać?

Wybór odpowiedniego suplementu z magnezem to połowa sukcesu we właściwej i bezpiecznej suplementacji tego pierwiastka. Ale który preparat wybrać? Zerknij na nasz ranking suplementów z magnezem!

 1. Cytrynian magnezu Biowen
  Cytrynian magnezu to jedna z najlepiej przyswajalnych form magnezu. Preparat dla lepszego wchłaniania jest wsparty witaminą B6 w formie P-5-P – czyli również jedną z lepszych! Produkt ma bardzo wysoką przyswajalność. Czysty skład, szklane opakowanie, z którego nie przenikają szkodliwe substancje do produktu i korzystna cena. W opakowaniu znajdziemy aż 100 kapsułek, produkt wystarcza na 50 dni używania! Zawiera 825 mg cytrynianu magnezu w jednej kapsułce i 5 mg witaminy B6. Suplement jest wegański, bez laktozy i glutenu.Cena za dzienną suplementację wynosi ok. 75 groszy.
 2. Taurynian magnezu Biowen
  Taurynian magnezu jest również dobrze przyswajalną formą magnezu. Wchłanianie się produktu wspiera witamina B6 (P-5-P). To również wegański suplement marki Biowen. Jedna kapsułka zawiera 920 mg taurynianu magnezu, a w opakowaniu jest ich aż 100. Produkt został zamknięty w szklanym słoiczku, dzięki czemu nie musimy obawiać się o szkodliwe związki przenikające do suplementu z plastiku.Cena za dzienną suplementację wynosi ok. 58 groszy. Spożywamy jedną kapsułkę dziennie.
 3. Jabłczan Magnezu – 100 kaps. – Aliness
  Jabłczan magnezu to kolejna forma magnezu, po którą chętnie sięgamy. Ten preparat z Aliness jest także wegański. Zawiera także wzmacniającą wchłanianie witaminę B6. W opakowaniu znajdziemy 120 kapsułek, w każdej z nich jest 120 mg jabłczanu magnezu. Producent zaleca spożywanie od 1-2 kapsułek dziennie, zatem produkt wystarcza na około 60 dni stosowania. Zawiera jednak mniejszą porcję magnezu niż dwa pierwsze omówioneCena za jeden dzień suplementacji tym produktem wynosi ok. 67 groszy.
 4. Taurynian magnezu – 100 mg 100 kaps. – Aliness
  Taurynian magnezu z Aliness w porównaniu z tym magnezem z drugiego miejsca w naszym rankingu na pierwszy rzut oka wygląda podobnie. Także wegański, zawiera 100 wege kapsułek oraz witaminę B6. Producent jednak zaleca stosowanie od 1 do 2 kapsułek na dzień, zatem produkt wystarcza na ok 50 dni stosowania. Porcja taurynianu w jednej kapsułce to 100 mg, zatem niższa niż u poprzednika.Cena za dzienną porcję wynosi ok. 1,10 zł.
 5. Magnez chelatowany + Witamina B6 100 kaps Aliness
  Magnez chelatowany to inna forma magnezu. W tym wypadku ten suplement nie jest odpowiedni dla wegan i wegetarian – otoczka kapsułki jest wykonana z żelatyny wołowej. Poza tym ma czysty skład. Zalecana porcja to jedna kapsułka – produkt wystarcza na 100 dni stosowania. W jednej kapsułce znajduje się 560 mg magnezu i witamina B6.

  Cena za dzienną suplementację to mniej więcej 33 grosze.
 6. Cytrynian Magnezu 250 g Aliness
  Inny rodzaj cytrynianu magnezu niż ten z pierwszego miejsca rankingu, bo w formie proszku! Zawiera jedynie 200 porcji produktu, który musimy odmierzać miarką. To produkt do rozpuszczania w wodzie. Ma czysty skład – to wyłącznie cytrynian magnezu + witamina B6.Cena za dzienną porcję wynosi około 20 groszy, jednak nie ma tutaj wygody połykania kapsułki.
 7. Up Health Pharma Magne + 120 kaps.
  Jeden z droższych magnezów dostępnych na rynku, ale zapewne nie najdroższych. Zawiera magnez w formie chelatu (200 mg) oraz witaminę B6. Jedno opakowanie wystarcza na 60 dni stosowania. Jest wegański. Zalecana dzienna porcja to 2 kapsułki.Cena za porcję na dzień wynosi około 1,33 zł.

Jak wybrać magnez dobrej jakości?

Jaki magnez wybrać? Możesz pokierować się sugestiami z naszego rankingu. A jeśli rozważasz inne produkty z magnezem to zwróć uwagę na kilka kwestii. Przede wszystkim dobierz jak najlepiej wchłanialną formę magnezu (w zależności od potrzeb może to być taurynian lub cytrynian lub jabłczan). Następnie zwróć uwagę na skład. To ważne, by był czysty. Jeśli zależy ci na wegańskim suplemencie, to również spójrz z czego jest wykonana otoczka kapsułki. A na sam koniec porównaj cenę w stosunku do porcji. Nie musisz przepłacać, droższy nie zawsze oznacza lepszy. Jeśli nie lubisz połykać wielu kapsułek na raz, postaw na suplement, który zawiera całą porcję już w jednej kapsułce na dzień! 

Zobacz także:

blog

Bloger blogowy - fajny gość ! Poznaj go lepiej

More Reading

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Płatności
Płatności