Strona główna » Ranking suplementów z witaminą B
witamina b ranking

Ranking suplementów z witaminą B

Jaka jest najlepsza witamina B? Takie pytanie zadaje sobie każda osoba, która stoi przed wyborem produktu z witaminą B. A dokładniej chodzi o suplement zawierający witaminy z grupy B. Na to pytanie może pomóc Ci odpowiedzieć nasz ranking. Witamina B w kompleksie to zestaw witamin z grupy B i substancji, które mają za zadanie wesprzeć nasz organizm. Niedoborom nie zapobiegnie obojętnie jaka witamina B. Najlepsza forma tych witamin może nie być łatwa do rozpoznania. Poniżej pokazujemy, jaka według nas jest najlepsza witamina B

Jaka witamina B jest najlepsza?

Dobry kompleks witamin z grupy B ma za zadanie wesprzeć zdrowie i samopoczucie psychiczne, naturalną odporność, pomóc zadbać o włosy, skórę i paznokcie oraz wesprzeć kontrolę wagi. Odpowiedni suplement powinien mieć czysty skład, być bardzo wydajny oraz mieć skład bogaty w wiele rodzajów witaminy B! Mowa o witaminie B1, B2, B3, B5, B6 (jako P-5p), B9, B12 (koniecznie w formie metylokobalaminy), cholinę, inozytol, biotynę. Dobrze, gdy zawiera wspierający TMG czy kwas PABA. Taki zestaw będzie dobrze przyswajalny i zapewni Ci kompleksowe wsparcie. Unikaj zbędnych dodatków, takich jak stabilizatory, barwniki, aromaty, wypełniacze. Zwróć też uwagę na to, czy produkt jest w formie tabletek czy kapsułek, a jak kapsułek, to czy są to wegańskie otoczki, czy może żelatynowe. Idealnym produkt zawiera dodatkowe cenne substancje, poza samymi witaminami z grupy B, które mają korzystne działanie na organizm. Poznaj nasze propozycje w rankingu witaminy B!

 1. Witamina B Complex + Biowen – 90 kapsułek
  Witamina B Complex+ od Biowen to aż 90 kapsułek, na 90 dni stosowania. Ten suplement zawiera TMG oraz metylowane aktywne formy witaminy B, dzięki czemu ma bardzo wysoką wchłanialność. W składzie znajdziemy aż 14 substancji aktywnych. To dobra witamina nawet dla osób, które mają problem z wchłanianiem substancji z układu pokarmowego. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na dodatek kompleksu nukleotydów, który wzmacnia wartość produktu i mnoży korzyści dla osoby, która się nim suplementuje. To produkt, który mogą stosować też weganie i wegetarianie. Szklany słoik chroni suplement, nie przedostają się z niego do suplementu żadne szkodliwe substancje. Zawiera dużo opatentowanych formuł substancji aktywnych, co świadczy o wysokiej jakości.
  Cena za codzienną suplementację to ok. 84 grosze.

 2. Witamina B Complex B-50 B50 Methyl TMG Plus – 100 kapsułek – Aliness
  Witamina B Complex od marki Aliness zawiera 100 kapsułek, wystarcza na 100 dni stosowania. Ma również bogaty skład w substancje opatentowane. Ciekawy jest dodatek taurynianu magnezu. Nie zawiera jednak kompleksu nukleotydów. To produkt wegetariański, zamknięty w plastikowym opakowaniu. Producent zaleca jedną kapsułkę dziennie.
  Dzienna suplementacja to koszt ok. 63 groszy.
 3. BICAPS B complex Formeds – 120 kapsułek
  Propozycja B Complex od Formed również zasłużyła na miejsce w naszym rankingu witaminy B. Nieco uboższy skład niż poprzedniczki, do tego znajdziemy w nim inulinę. Osoby, które muszą uważać na ilość spożywanego błonnika, powinny na nią uważać. Dla osób zdrowych nie stanowi problemu. Opakowanie jest wykonane z ekologicznego materiału i znajdziemy w nim aż 120 kapsułek z pullulanu – wegańskiej otoczki. Producent nie mówi nic o opatentowanych formułach witamin. Produkt wystarcza na 60 dni stosowania – producent zaleca 2 kapsułki dziennie.
  Zatem dzienna suplementacja tym produktem to koszt ok. 1,60 zł.
 4. Myvita Witamina B-complex 30 ml
  Nie kapsułki, czy tabletki, a forma płynna! To właśnie B Complex od Myvita. Opakowanie z dozownikiem zawiera 30 ml preparatu. Producent może pochwalić się wykorzystaniem 3 opatentowanych formuł. Na pierwszym miejscu w składzie znajduje się glicerol i woda oczyszczona. Poza tym zawiera tylko 9 substancji aktywnych, czyli najmniej z dotychczas omówionych witamin B. Producent mówi o stosowaniu 4 kropli dziennie, co ma wystarczyć na 90 dni stosowania.
  W przeliczeniu, dzienna porcja kosztuje ok. 41 groszy.
 5. Lipocaps B complex 90 kapsułek Formeds
  Suplement Formeds to 11 składników aktywnych zawartych w kapsułce, w formie liposomalnej. Ten suplement również zawiera inulinę. Wegańska kapsułka sprawia, że to kolejny suplement odpowiedni dla wegan i wegetarian z czystym składem. Produkt wystarcza na miesiąc stosowania – producent zaleca stosowanie 3 kapsułek dziennie. Nie ma w składzie żadnych opatentowanych substancji aktywnych.
  Suplementacja na co dzień tym suplementem kosztuje ok. 4,30 zł.

Podsumowanie rankingu

Jeśli chcesz wybrać dobrej jakości kompleks witamin z grupy B, koniecznie zwróć uwagę na kilka aspektów. Pierwszy z nich to skład – ile jest w nim substancji aktywnych, czy znajdują się w nim jakieś opatentowane składniki brandowe, czy nie zawiera zbędnych dodatków lub po prostu takich, które nie są odpowiednie dla Twoich potrzeb. Następnie warto zwrócić uwagę na to, czy produkt jest wydajny, co ile będziemy musieli uzupełniać zapasy i ile kosztuje dzienna suplementacja wybranym suplementem. Forma suplementu jest nie bez znaczenia. Jeśli wolisz kapsułki lub formę płynną, koniecznie zwróć na nią uwagę! 

Mamy nadzieję, że nasz ranking witaminy B pomoże Ci zdecydować, która witamina B jest najlepsza. 

Artykuły o witaminie B:

Wszystko, co warto wiedzieć o witaminach z grupy B

Zobacz także pozostałe rankingi suplementów:

Izabela Wojciuk

Współzałożycielka marek Hempking, Biowen, Biozdrowy. Z zawodu inżynier produkcji oraz pasjonatka czytania składów produktów spożywczych oraz kosmetycznych.

More Reading

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Płatności
Płatności