Strona główna » Słód jęczmienny na laktację – sposób na naturalne pobudzenie
Słód jęczmienny na laktację|ziarna jęczmienia na pobudzenie laktacji|słód jęczmienny na laktacje

Słód jęczmienny na laktację – sposób na naturalne pobudzenie

Ciąża oraz następujący po rozwiązaniu okres to wyjątkowy czas w życiu kobiety oraz jej najbliższej rodziny. Świeżo upieczona matka pragnie wtedy całą swoją energię i uwagę poświęcić nowo narodzonemu dziecku. Jednak często, nawet pomimo najlepszych chęci oraz ogromnego zaangażowania, pojawia się wiele problemów, które mogą wywoływać zaniepokojenie.

Jednym z nich jest kryzys laktacyjny. Mianem tym określa się stan, w którym dochodzi do zmniejszania się ilości pokarmu w kobiecych piersiach. Głód maluszka nie zostaje wtedy wystarczająco zaspokojony, przez co jest on rozdrażniony i płaczliwy. W związku z tym, że sytuacja ta nie może trwać zbyt długo, niezbędne jest podejmowanie działań sprawiających, by wszystko wróciło do normy. Co można zrobić? Jak wspomóc laktację? Jednym ze sposobów, na które powinna zwrócić uwagę kobieta, którą dotyka czasowy niedobór mleka, jest wykorzystanie słodu jęczmiennego. Sprawdź, czy warto stosować słód jęczmienny na laktację!

Co to jest słód jęczmienny?

Jęczmień to przykład jednego z najpopularniejszych zbóż. Mąka jęczmienna jest często łączona z pszenną lub żytnią i służy do wypieku pysznego pieczywa. Taki dodatek to sprawdzony sposób na urozmaicenie smaku chleba lub bułek.

Najbardziej charakterystycznym surowcem wytwarzanym z tego zboża jest jednak słód jęczmienny, który można obecnie znaleźć na półkach stacjonarnych sklepów ze zdrową żywnością, jak również w asortymencie ich odpowiedników działających online. To nic innego jak ziarna jęczmienia, które w kontrolowanych warunkach zostają poddawane właściwej obróbce. Produkcja słodu jęczmiennego składa się z kilku następujących po sobie etapów. Wszystko rozpoczyna się od moczenia ziaren, natomiast potem dochodzi do ich słodowania, a więc kiełkowania. Kolejny krok to suszenie mokrego słodu oraz tak zwane odkiełkowanie. Na końcu przechodzi się do mielenia. Proces ten trwa około ośmiu dni.

Za ciekawostkę można uznać fakt, że słód jęczmienny jest jednym z podstawowych produktów piwowarskich, znajduje zastosowanie także podczas produkowania słodyczy, czy też tworzenia słodkich mas wykorzystywanych w cukiernictwie. Oddziałuje on na smak produktów, w których występuje, jak również zmienia ich zapach oraz kolor. Słód jęczmienny często jest uznawany za zamiennik cukru.

Czy słód jęczmienny jest zdrowy?

Zastanawiasz się, czy słód jęczmienny jest zdrowy? Trzeba uświadomić sobie, że surowiec ten posiada większość właściwości typowych dla jęczmienia. Jego największym atutem jest odżywczość oraz wysoka zawartość błonnika pokarmowego. Warto mieć na uwadze, że występują w nim jedynie śladowe ilości składników mineralnych, takich jak: magnez, żelazo, potas, czy fosfor.

Mielony słód jęczmienny może być zatem niezwykle interesującym dodatkiem do codziennej diety. Warto, aby do swojego jadłospisu włączyły go osoby osłabione (na przykład z powodu choroby), czy właśnie kobiety karmiące piersią. Natomiast nie powinni stosować go chorujący na celiakię, jak i ludzie pragnący odchudzić się i zrzucić kilka nadprogramowych kilogramów.

Jak wspomóc laktację?

Jakie są popularne sposoby na laktację? Polegają one między innymi na piciu tak zwanych herbatek laktacyjnych, stanowiących napary z różnych istotnych w tym kontekście ziół. Również odpowiednie nawadnianie ma tutaj ogromne znaczenie. Jednocześnie niezbędne jest dbanie o dietę kobiet. Szczególnie w pierwszych tygodniach macierzyństwa musi być ona różnorodna oraz zbilansowana, a posiłki powinny być spożywane regularnie. Receptą na pobudzenie laktacji jest ponadto częste przystawianie dziecka do piersi. Trzeba także zadbać o spokojną atmosferę i unikanie sytuacji generujących stres. W wielu przypadkach egzamin zdaje również wykonywanie masażu piersi oraz korzystanie z laktatora.

Słód jęczmienny na laktację – podsumowanie

Twoim problemem jest kryzys laktacyjny? Nie obwiniaj się, tylko sprawdź jak poprawić laktację i wykorzystaj w praktyce zdobytą wiedzę. Potraktuj ten stan jako jedynie chwilową niedogodność, którą można zwalczyć. Ważne, aby zachować spokój, a następnie zadbać o swoje samopoczucie oraz odpowiednio wesprzeć kondycję organizmu. Wypróbuj na przykład słód jęczmienny – pozwoli Ci to zweryfikować, czy produkt ten zda egzamin w Twoim przypadku.

Zobacz także

Zioła i przyprawy zakazane w ciąży

Miód gryczany i jego właściwości zdrowotne

Acerola – co to jest za owoc?

blog

Bloger blogowy - fajny gość ! Poznaj go lepiej

More Reading

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Płatności
Płatności