Strona główna » Ranking suplementów z potasem
Dna moczanowa - przyczyny, profilaktyka i leczenie

Ranking suplementów z potasem

Potas to niezwykle ważny pierwiastek w ludzkim organizmie. To jeden z ważniejszych elektrolitów i pomaga w tym, by nasze błony komórkowe miały utrzymane dobre napięcie elektryczne. Jest ważny również z tego względu, że przekazuje impulsy elektryczne, które niosą informacje po całym organizmie. Hipokaliemia, czyli niedobór potasu, to poważne schorzenie, które może powodować np. zaburzenia pracy mięśni, w tym mięśnia sercowego. Dlatego tak ważne jest to, by nie dopuścić do niedoboru potasu! Dlatego często sięgamy po suplementy z potasem. Ale jak wybrać najlepszy potas dla naszego organizmu? W tym pomoże Ci nasz ranking suplementów z potasem! Przeczytaj go do końca i wybieraj mądrze! 

Suplementy z potasem – ranking 2024

Potas odgrywa wiele ważnych ról w naszym organizmie. Nic więc dziwnego, że dużo osób sięga po suplementy z potasem. Potas wpływa na pracę mięśni i serca, pomaga utrzymać odpowiednie ciśnienie krwi, a także wpływa pozytywnie na pracę układu nerwowego. Jaki potas wybrać? Sprawdź nasz ranking suplementów z potasem!

 1. Potas Forte – cytrynian potasu 1100 mg Biowen 100 kapsułek
  Potas Forte Biowen ranking suplementów z potasem

  Potas Forte marki Biowen to aż 100 kapsułek zawierających cytrynian potasu. To łatwo przyswajalna forma potasu, którą warto wziąć pod uwagę, przy wyborze suplementu. Kapsułki są wegańskie. Producent zaleca spożywanie 2 kapsułek dziennie, w trakcie posiłku. Zatem opakowanie wystarczy nam na 50 dni stosowania! Jedna kapsułka to aż 1100 mg potasu! Skład jest pozbawiony zbędnych dodatków – w kapsułce znajduje się wyłącznie cytrynian potasu i nic więcej! Dodatkowo kapsułki zostały umieszczone w szklanym słoiku, dzięki czemu można mieć pewność, że nie spożywamy żadnych mikroplastików.Cena za opakowanie: ok. 33 zł.
  Cena za porcję: ok. 66 groszy.
 2. Bicaps Potas Formeds 60 kaps
  Bicaps Potas Formeds 60 kaps

  60 roślinnych kapsułek w opakowaniu, z czego każda zawiera 360 mg potasu w formie cytrynianu potasu. Tak prezentuje się potas marki Formeds. Producent zaleca spożywanie 1 kapsułki, raz dziennie, zatem opakowanie wystarcza na 60 dni stosowania. Suplement ten może również poszczycić się bardzo czystym składem – nie zawiera żadnych dodatków, jedynie sam cytrynian magnezu.Cena za opakowanie: ok. 33 zł.
  Cena za porcję: ok. 55 groszy.
 3. Potas Medverita 120 kaps.
  Potas Medverita 120 kaps.

  Potas marki Medverita to aż 120 kapsułek. Ten suplement nie jest niestety wegański – otoczka kapsułki jest żelatynowa. Jedna kapsułka zawiera 838 mg cytrynianu potasu. Producent zaleca, żeby spożywać dwie kapsułki raz dziennie, czyli opakowanie wystarczy na 60 dni. Nie zawiera dodatków, które są zbędne.Cena za opakowanie: ok. 23 zł.
  Cena za porcję: ok. 38 groszy.
 4. F-MAG Cardio Formeds 30 porcji
  F-MAG Cardio Formeds 30 porcji

  F-Mag z Formeds to suplement, który umieszczamy w tym rankingu jako uzupełnienie. To suplement dla osób, które szukają produktu z mniejszą ilością potasu w porcji. To wegański produkt w formie proszku. Opakowanie zawiera 30 porcji, a każda porcja to cytrynian magnezu, cytrynian potasu i witamina B6. W porcji jest 300 mg potasu. Opakowanie wystarcza na 30 dni stosowania.Cena za opakowanie: ok. 29 złotych.
  Cena za porcję: ok. 96 groszy.

Jakie suplementy z potasem wybierać?

No i który potas jest najlepszy? Moglibyśmy odpowiedzieć, że “to zależy”, bo to prawda! Wszystko zależy od tego, ile potasu potrzebujesz! Ale mamy nadzieję, że nasz ranking suplementów z potasem Ci pomoże. Najważniejsze jest to, by wybrać suplement, który nie zawiera zbędnych dodatków, ma bezpieczne opakowanie (np. szklane) i wystarczy na dłuższy czas, przy tym nie rujnując portfela! Zwróć uwagę również na formę magnezu. W naszym rankingu potasu umieściliśmy produkty zawierające cytrynian potasu nie bez powodu! 

Podsumowanie – ranking suplementów z potasem

Jak wspomnieliśmy na początku, potas to jedna z ważniejszych składowych naszego organizmu i jeden z ważniejszych elektrolitów. Jeśli w naszym organizmie będzie za mało tego pierwiastka, możemy odczuć negatywne skutki niedoboru. Dlatego należy starać się nie dopuścić do niedoborów potasu! Najlepiej pomoże nam w tym suplement z czystym składem i z taką formą potasu, która będzie najlepiej przyswajalna. Który to najlepszy potas? Te, które są według nas najlepsze, umieściliśmy w rankingu potasu powyżej.

Zobacz także:

Izabela Wojciuk

Współzałożycielka marek Hempking, Biowen, Biozdrowy. Z zawodu inżynier produkcji oraz pasjonatka czytania składów produktów spożywczych oraz kosmetycznych.

More Reading

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Płatności
Płatności