Strona główna » Ranking spiruliny
Ranking spiruliny

Ranking spiruliny

Nasz ranking spiruliny pomoże Ci wybrać najlepszą spirulinę według nas w 2023 roku! Znajdziesz w nim informacje o producentach, formie produktu, tego na jak długo wystarcza i jaki ma skład, a także jaka jest cena za każdy z produktów. Niezależnie od tego czy interesuje Cię tylko spirulina w tabletkach czy tylko spirulina w proszku, w naszym rankingu znajdziesz coś dla siebie! Spirulina jest coraz popularniejsza ze względu na swoje liczne właściwości dla naszego zdrowia. To znany suplement wspierający dietę, a na rynku jest mnóstwo produktów ze spiruliną do wyboru. Dlatego tak ważne jest to, by dowiedzieć się która spirulina jest najlepsza. 

Która spirulina jest najlepsza?

To, która spirulina jest najlepsza, to pytanie na które nie ma jednoznacznej odpowiedzi. A najprościej jest powiedzieć: to zależy. Na rynku możemy spotkać spirulinę w tabletkach, spirulinę w proszku, spirulinę w kapsułkach, a także spirulinę w formie dodatku w innych suplementach. To, którą wybierzemy, należy dopasować do swoich indywidualnych potrzeb i upodobań. Jeśli ktoś nie lubi połykać tabletek czy kapsułek, odpowiedniejszą formą dla tej osoby będzie spirulina w proszku. Z kolei dla osób, które lubią preparaty łączące w sobie wiele funkcji, lepszą opcją będzie spirulina połączona z innymi substancjami. Istnieje jednak kilka wytycznych, na które trzeba zwrócić uwagę przy wyborze spiruliny.

Na co zwracać uwagę przy wyborze spiruliny?

Tak jak w przypadku innych naturalnych suplementów, tak samo w przypadku spiruliny należy zwrócić uwagę na pochodzenie. Najlepsza spirulina to taka z certyfikatem ekologicznym. To ważne, bo spirulina rośnie naturalnie w wodzie i z wody wyciąga wiele zanieczyszczeń. Zrównoważone i ekologiczne hodowle to podstawowe kryterium podczas wyboru spiruliny, na które należy zwracać uwagę. Ważny jest również skład suplementu ze spiruliną. Powinien być prosty, czysty, pozbawiony zbędnych czy nawet szkodliwych dodatków, takich jak sztuczne barwniki, przeciwzbrylacze czy aromaty. Jedyne dodatki jakie możemy zaakceptować w przypadku spiruliny, to naturalne dodatki – np. dodatek innej algi jak chlorella! Następnie należy zwrócić uwagę na formę spiruliny – czy to spirulina w tabletkach, spirulina w kapsułkach czy spirulina w proszku. To pomoże nam dobrać produkt ze spiruliną do własnych upodobań. Jeśli chcemy dodawać spirulinę do potraw – forma proszku spełni się w tej roli najlepiej. Jeśli chcemy po prostu dodać ją do diety – tabletki lub kapsułki będą odpowiedniejszym rozwiązaniem. 

Poznaj ranking najlepszej spiruliny według nas!

Ranking najlepszej spiruliny – Nasze top 3

Wybraliśmy trzy, bardzo znane marki spiruliny i poniżej przedstawiamy ich charakterystykę. Mamy nadzieję, że nasz ranking pomoże Ci wybrać produkty najlepszy dla Ciebie! 

 1. Bio Spirulina Biowen
  Ekologiczna spirulina marki Biowen to produkt zawierający w składzie wyłącznie 100% spiruliny. Produkt posiada certyfikat ekologiczny, zatem bez obaw o metale ciężkie i inne zanieczyszczenia można stosować tę spirulinę w proszku. Biowen to polski producent naturalnych, w większości ekologicznych suplementów diety w opakowaniach tworzonych w ideologii less waste. W słoiczku mieści się 120 gramów spiruliny w proszku, a dzienna porcja do spożycia to 3 gramy. Zatem słoik bio spiruliny marki Biowen wystarczy nam aż na 40 dni stosowania! Bio Spirulina Biowen ma cenę w okolicach 22 złotych, co daje nam w przeliczeniu na porcję ok. 55 groszy.
  Cena opakowania: ~ 22 zł
  Cena za porcję: ~ 0,55 zł
  Ilość porcji: ~ 40
 2. Spirulina Formeds
  Spirulina Formeds, to spirulina w kapsułkach, które są wykonane z wegańskiego pullulanu. Producent zapewnia o braku zanieczyszczeń w tej spirulinie. Kapsułki są zamknięte w plastikowym słoiczku z plastikową nakrętką. Formeds to także polski producent suplementów diety, który jest znany w Polsce i chętnie wybierany. W plastikowym słoiczku znajdziemy 60 kapsułek, a sugerowana porcja do spożycia, to jednak kapsułka dziennie. Zatem opakowanie spiruliny w kapsułkach wystarczy nam na 60 dni stosowania. Cena tego produktu ze spiruliną oscyluje w okolicach 50 złotych. Co daje nam cenę ok. 83 groszy za dzienną porcję suplementu.
  Cena opakowania: ~ 50 zł
  Cena za kapsułkę: ~ 0,83 zł
  Ilość porcji: 60
 3. Spirulina Hawajska Medverita
  Trzecia spirulina, którą umieściliśmy w naszym rankingu spiruliny, to spirulina hawajska marki Medverita. To również spirulina w kapsułkach, jednak w przeciwieństwie do dwóch poprzednich spirulin innych marek, nie jest odpowiednia dla wegan i wegetarian. To wszystko za sprawą otoczki kapsułki, która jest wykonana z żelatyny. Medverita to kolejny polski producent suplementów diety, po który konsumenci chętnie sięgają. W opakowaniu Spiruliny Hawajskiej Medverita znajdziemy 50 żelatynowych kapsułek, a sugerowana dzienna porcja tego suplementu ze spiruliną to jedna kapsułka. Zatem ten produkt wystarczy nam na 50 dni stosowania.
  Cena opakowania: ~ 34 zł
  Cena za kapsułkę: ~ 0,68 zł
  Ilość porcji: 50

Ranking spiruliny – podsumowanie

Spirulina to alga z grupy sinic, która jest ceniona za swoje właściwości dla zdrowia. Przede wszystkim wspiera układ nerwowy oraz odpornościowy, ale także można ją uznać za naturalne źródło wielu witamin, minerałów i makroskładników, które potrzebuje nasz organizm do prawidłowego funkcjonowania. Mamy nadzieję, że nasz ranking spiruliny pozwoli Ci wybrać produkt idealnie dopasowany do Twoich potrzeb!

Zobacz także:

blog

Bloger blogowy - fajny gość ! Poznaj go lepiej

More Reading

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Płatności
Płatności