Strona główna » Olej z czarnuszki na włosy i skórę. Jak stosować olej z czarnuszki?
Olej z czarnuszki na włosy i skórę. Jak stosować olej z czarnuszki -obrazek wyróżniający

Olej z czarnuszki na włosy i skórę. Jak stosować olej z czarnuszki?

Ludzie bardzo często stosują olej z czarnuszki ze względu na jego wartości i korzyści dla naszego zdrowia oraz organizmu. Produkt ten jest z powodzeniem wykorzystywany między innymi w kosmetyce, ale i nie tylko. Szczególnie kobiety upodobały sobie sięganie po niego w ramach codziennych zabiegów pielęgnacyjnych. W tym kontekście olej z czarnuszki jest najczęściej aplikowany na skórę lub na włosy. Sprawdź, jakimi atutami cechuje się olej z czarnuszki oraz jak go poprawnie stosować, aby móc czerpać z tego, co w nim najlepsze!

Czym jest czarnuszka?

Czarne nasiona są również znane jako czarnuszka, kalonji i nasiona czarnej cebuli. Pochodzą z Nigella sativa, małej rośliny o jasnofioletowych, niebieskich lub białych kwiatach, która rośnie w Europie Wschodniej, Azji Zachodniej i na Bliskim Wschodzie.

Od tysięcy lat ludzie używają maleńkich czarnych nasion Nigella sativa jako naturalnego środka, który wspomaga pracę naszego organizmu. Nasiona mogą również przyprawiać curry, pikle i chleb w podobny sposób do kminku lub oregano, a także inne potrawy nadając im charakterystycznego smaku i aromatu. Wysokiej jakości olej z czarnuszki nadaje się również do gotowania, pieczenia i jako dodatek do napojów.

Ludzie najczęściej mogą spożywać olej z czarnuszki w postaci kapsułek lub stosować go miejscowo, aby zapewnić skórze korzyści. Olejek można również dodawać do olejków do masażu, szamponów, domowych produktów do pielęgnacji skóry i perfum.

jak wygląda czarnuszka - zdjęcie

Co zawiera olej z czarnuszki?

Do najkorzystniejszych związków, które znajdziemy w oleju z czarnuszki, należą:

  • Wapń: reguluje podziały komórkowe i różnicowanie komórek.
  • Kwas foliowy: inaczej znany jako witamina B9, odgrywa istotną rolę w utrzymaniu naturalnego piękna skóry.
  • Witamina B3: jedna z najlepszych form witamin z grupy B dla Twojej skóry.
  • Niacyna: działa korzystnie na skórę, stymulując produkcję kolagenu i elastyny.
  • Witamina A: wspiera układ odpornościowy. 
  • Witamina D: przyczynia się do wzrostu, naprawy i metabolizmu komórek skóry. 

Jak stosować olej z czarnuszki na skórę?

Olej z czarnuszki jest dostępny w postaci płynnej oraz w żelowych kapsułkach. Miejscowo olej z czarnuszki można łączyć z balsamami, szamponami lub olejami nośnikowymi, a następnie nakładać na skórę. Chcesz zastosować olej z czarnuszki na skórę swojej twarzy? To nic trudnego. Wystarczy, że na starannie oczyszczoną twarz nałożysz dwie lub trzy krople tego produktu. Następnie musisz je delikatnie rozprowadzić po całej twarzy. Najlepiej czynić to kolistymi ruchami, aby nie tylko pomóc olejowi poprawnie się wchłonąć, ale również zafundować sobie przyjemny i odprężający masaż. Warto poprzedzić to wykonaniem testu, który upewni nas, że nie jesteśmy uczuleni.

Olej z czarnuszki – stosowanie na włosy

Jak stosować olej z czarnuszki podczas zabiegów pielęgnacyjnych na włosy? Wszystko sprowadza się do zaaplikowania go na skórę głowy – przy okazji można wykonać sobie relaksujący masaż. Produkt ten trzyma się na włosach przez około 30 minut, a potem dokładnie myje się je ulubionym szamponem.

właściwości czarnuszki - infografika

Jak wybrać dobry olej z czarnuszki?

Oto kilka konkretnych kryteriów, które powinien spełniać olej z czarnuszki, aby był on wysokiej jakości:

  • Wybierz olej, który jest tłoczony na zimno, ponieważ inne metody ekstrakcji zazwyczaj wymagają wysokiej temperatury, która może uszkodzić korzystne związki i kwasy tłuszczowe w oleju.
  • Zdecyduj się na organiczny olej z czarnuszki, dzięki temu otrzymasz produkt bez (lub z bardzo niską) pozostałością pestycydów.
  • Unikaj produktów zawierających olej z czarnuszki, które zawierają wiele składników i dodatków. Potrzebujesz tylko 100% oleju z nasion czarnuszki.
  • Wybierz olej, który jest dostępny w butelce blokującej światło, który pomoże zapobiec jełczeniu.

Dawkowanie oleju z czarnuszki

Dobowa dawka oleju z czarnuszki zwykle wynosi od 1 do 3 łyżeczek dziennie. Jeśli zaczynasz go przyjmować po raz pierwszy, warto zacząć od ½ łyżeczki dziennie i stopniowo zwiększać dawkę. 

Olej z czarnuszki – podsumowanie

Olej z czarnuszki charakteryzuje się wieloma różnorodnymi zaletami, co sprawia, że jest produktem, któremu warto nieco bliżej się przyjrzeć. Wybierz najlepszą dla siebie formę podawania oleju z czarnuszki i zweryfikuj, jak sprawdza się on w praktyce!

Zobacz także: 

Jakie preparaty wybrać na wzmocnienie organizmu? 

Młody jęczmień do picia – właściwości i sposób stosowania 

Ostropest plamisty – na co pomaga i jak go stosować? 

Czystek – właściwości i zastosowania. Jak go stosować?  

blog

Bloger blogowy - fajny gość ! Poznaj go lepiej

More Reading

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Płatności
Płatności