Jesteś tutaj: Blog Olejek z drzewa herbacianego – zastosowanie i właściwości
właściwości olejku z drzewa herbacianego

Olejek z drzewa herbacianego – zastosowanie i właściwości

Olejek z drzewa herbacianego, wbrew swojej nazwie nie ma nic wspólnego z herbatą, jaką znamy i spożywamy w Polsce. Jest to ekstrakt z liści rosnącego w Australii drzewa herbacianego, wywodzącego się z rodziny mirtowatych. Produkt ten najczęściej przyjmuje kolor jasnożółty, choć zdarza się, że jest też bezbarwny. Wyróżnia go specyficzny, korzenny zapach o delikatnie cytrynowej nucie, który nie każdemu przypadnie do gustu. Jego dobroczynne właściwości są doskonale znane już od setek lat, a my korzystamy z nich również współcześnie.

Olejek z drzewka herbacianego, gdyby stosować go doustnie, przyczyniałby się do ochrony organizmu przed czynnikami zewnętrznymi, pomagałby chronić komórki przed stresem oksydacyjnym oraz przyczyniałby się do dobrego samopoczucia fizycznego. Poznaj najważniejsze informacje na temat olejku z drzewa herbacianego i przekonaj się w praktyce, jak wielka jest moc naturalnych olejków o różnych zastosowaniach.

Olejek z drzewa herbacianego – jakie są jego właściwości?

Zainteresowanie olejkiem z drzewa herbacianego cały czas rośnie. Możliwość wykorzystania go w celach kosmetycznych sprawia, że coraz więcej osób po niego sięga.

Wsparcie przy podrażnieniach śluzówki poprzez aromaterapię

Istnieje wiele domowych sposobów na łagodzenie podrażnień śluzówki gardła wywołanych przez niekorzystne warunki – na przykład przebywanie w klimatyzowanym pomieszczeniu lub wielogodzinne mówienie. Jeden z nich to wykorzystanie olejku z drzewa herbacianego. Łącząc go z wrzątkiem, można wykonać inhalację pomagającą złagodzić podrażnienie śluzówki. Podobnie, przepłukiwanie jamy ustnej wodą z olejkiem herbacianym pomaga złagodzić podrażnienie śluzówki oraz chrypkę wywołaną ww. czynnikami. Produkt ten można również wsmarowywać w klatkę piersiową.

Produkt ułatwiający pielęgnację skóry głowy

Jeśli doda się olejek herbaciany do szamponu lub odżywki, można otrzymać mieszankę pielęgnującą skórę głowy. Wykonanie z jego wykorzystaniem masażu głowy działa nie tylko relaksująco, ale i wspomaga wzrost włosów. To połączenie przyjemnego z pożytecznym.

Stosowanie na stopy

Składnik ten może pozytywnie oddziaływać na stan naszych stóp. Warto więc od czasu do czasu zafundować swoim stopom kąpiel w wodzie z tym olejkiem eterycznym. Nawilżanie w ten sposób skóry pięt pomaga zapobiegać ich pękaniu. Warto o tym pamiętać zwłaszcza latem, kiedy to chętnie zakładamy klapki lub sandały. Takie obuwie eksponuje nasze stopy, zatem muszą być one odpowiednio wypielęgnowane oraz zadbane.

Kosmetyk o cennych właściwościach 

Istnieje również możliwość dodania olejku herbacianego do stosowanych na co dzień kosmetyków pielęgnacyjnych i wzbogacenia ich składu. Na przykład przy regularnym stosowaniu kremów z tym składnikiem można zauważyć efekty takie jak oczyszczenie skóry oraz łagodzenie jej niedoskonałości.

właściwości olejku herbacianego

Olejek z drzewa herbacianego – jak stosować na co dzień?

Co ciekawe, olejek z drzewa herbacianego może być stosowany nie tylko wtedy, gdy borykamy się ze złym samopoczuciem czy problemami natury estetycznej. Warto korzystać z niego także w codziennym życiu. Produkt ten w wielu sytuacjach okazuje się naprawdę bardzo pomocny. Oto ilustrujące ten fakt przykłady:

  • Wiosną i latem podczas przebywania na świeżym powietrzu niejednokrotnie przeszkadzają nam liczne owady. Warto wykorzystać wtedy olejek herbaciany, ponieważ jego naturalny zapach działa odstraszająco na kleszcze, komary, meszki i muchy, które nie przepadają za jego aromatem.
  • Osoby, które lubią zapach olejku z drzewa herbacianego, mogą wlewać kilka jego kropli do nawilżacza lub odświeżacza powietrza. Dzięki temu po poszczególnych pomieszczeniach w ich mieszkaniu szybko rozejdzie się specyficzny aromat, a przykry fetor zostanie skutecznie zlikwidowany.
  • Jeśli już dojdzie do ugryzienia Cię przez danego owada, możesz posmarować to miejsce olejkiem, a pomoże on załagodzić uczucie swędzenia i podrażnienia w miejscu ugryzienia
  • Olejek z drzewa herbacianego można stosować w wielu sytuacjach życia codziennego – między innymi jako środek czyszczący i odświeżający. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby uznawać go za płyn do płukania ubrań i dodawać około dwudziestu jego kropli do wody, w której odświeża się spodnie, bluzki, czy sukienki. Dzięki temu po praniu materiał będzie nie tylko delikatny i miękki w dotyku, ale również zachwyci ujmującym zapachem, który utrzyma się przez długi czas.
  • Dzięki olejkowi herbacianemu możesz wykorzystać moc aromaterapii i poczuć się jak w prawdziwym spa. Wystarczy, że podczas kąpieli w wannie dodasz do wody kilka kropli tego produktu.
  • Każdy, kto chce zadbać o czystość swoich dłoni, musi pamiętać o ich regularnym myciu. Jeśli skorzysta się z wody połączonej z olejkiem z drzewa herbacianego, można liczyć na jeszcze bardziej efektywne odświeżenie rąk i usunięcie z nich wszelkiego brudu oraz zanieczyszczeń.
  • Jeśli Twoim kłopotem jest nadmierne pocenie się, zalecamy zaprzyjaźnić się z olejkiem herbacianym. Regularne przemywanie nim problematycznych stref pomaga przeciwdziałać nadmiernemu poceniu się oraz niwelować związany z tym przykry zapach.

Olejki z drzewka herbacianego w Biozdrowy

  • Olejek eteryczny z drzewa herbacianego Etja 10ml

    0 out of 5

    Uzyskiwany z drzewa herbacianego Malaleuca alternifolia oil.
    Ma działanie antybiotyczne, stymulujące, antyseptyczne, przeciwbólowe, przeciwzakaźne, grzybobójcze, bakteriobójcze, antywirusowe, łagodzi objawy przeziębienia, kaszlu i kataru.
    W 100% naturalny.

     

    19.99
  • Olejek z drzewka herbacianego Dary Natury 10ml

    0 out of 5

    Intensywny, ziołowo-drzewny zapach.
    Naturalny olejek herbaciany otrzymuje się z liści i pędów drzewa herbacianego.
    Olejek drzewa herbacianego 100%.

    17.90

Olejek z drzewa herbacianego – jak stosować, aby uniknąć skutków ubocznych?

Mimo że olejek z drzewa herbacianego posiada wiele wartościowych właściwości, warto znać podstawowe zasady związane z jego użytkowaniem. Wszystko po to, aby móc bez przeszkód czerpać z wszystkich wynikających z tego korzyści, a nie borykać się z problemami wynikającymi z wystąpienia ewentualnych skutków ubocznych.

Najwłaściwszą formą wykorzystywania tego olejku jest stosowanie zewnętrzne, czyli bezpośrednie aplikowanie go na skórę poszczególnych części naszego ciała poprzez wykonywanie masażu. Jednak także wtedy należy wykazać się umiarem, ogromną rozwagą oraz rozsądkiem. Zbyt częste nakładanie dużych ilości olejku herbacianego może bowiem przyczynić się do wystąpienia reakcji uczuleniowych oraz powstawania różnego typu podrażnień i nieestetycznie wyglądających zaczerwień. W takich sytuacjach skóra w konkretnych miejscach swędzi oraz piecze.

Inną formę zastosowania olejku z drzewa herbacianego stanowi przeprowadzanie inhalacji, czyli wdychanie pary wodnej powstałej w wyniku zmiany stanu skupienia wody wymieszanej z tym olejkiem eterycznym. Produkt ten można również wymieszać w odpowiednich proporcjach z wodą, a następnie stosować do wykonywania płukanek w jamie ustnej. Na dobrą sprawę wybrana metoda zastosowania olejku z drzewa herbacianego zależy od naszych potrzeb w danym momencie oraz indywidualnych predyspozycji.

Przeciwwskazania do stosowania olejku z drzewa herbacianego – poznaj je

Przed zastosowaniem olejku z drzewa herbacianego, warto zapoznać się także z najważniejszymi przeciwwskazaniami, co do jego stosowania. Pierwszą grupę osób, która powinna z niego zrezygnować, stanowią najmłodsi, czyli dzieci do szóstego roku życia – ich skóra jest bowiem wyjątkowo wrażliwa. Produkt ten nie jest zalecany także kobietom w ciąży oraz karmiącym piersią. W takich sytuacjach każdorazowa chęć zastosowania olejku herbacianego powinna zostać skonsultowana z lekarzem prowadzący. W końcu w tym szczególnym okresie życia kobiety oraz jej dziecka bezpieczeństwo to podstawa, lepiej więc unikać niepotrzebnych zagrożeń.

Olejek z drzewa herbacianego – podsumowanie

Doskonale widzisz, że liczne właściwości, jakimi charakteryzuje się olejek z drzewa herbacianego, są naprawdę imponujące. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że jest on prawdziwym darem natury. Produkt ten jest na tyle wszechstronny, że nie warto go ignorować.

Dobrze byłoby, gdyby znalazł on swoje stałe miejsce w domu każdego z nas. Jeśli dotychczas nie miałeś okazji go stosować, warto rozważyć zaopatrzenie się w niego przy najbliższej okazji. Taka inwestycja nie nadwyręży Twojego domowego budżetu, ponieważ zakup niewielkiej buteleczki tego produktu wiąże się z koniecznością poniesienia kosztów rzędu jedynie kilkunastu złotych. Skorzystaj z olejku herbacianego, kiedy zajdzie taka potrzeba, aby w praktyce móc ocenić jego właściwości. Znajdziesz go w internetowym sklepie z produktami kosmetycznymi, a także aptece, czy drogerii.

Zobacz też:

Olej rycynowy – zastosowanie i właściwości

Olej z czarnuszki na włosy i skórę. Jak stosować olej z czarnuszki?

Olej kokosowy rafinowany czy nierafinowany – który wybrać?

czytanie składów produktów grupa na facebooku

Autor:

Izabela Wojciuk

Izabela Wojciuk

CEO Biozdrowy

Szefowa i założycielka trzech marek: Hempking.eu, Biowen i Biozdrowy.pl
Jako nowatorka branży konopnej, tworzę produkty konopne!
Zdobywam ciągle branżę prozdrowotną, ale nie zamierzam na tym poprzestać!
Kocham czytać książki, ale jeszcze bardziej kocham wdrażać zdobytą w ten sposób wiedzę!

Udostępnij post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Polecane produkty dla Ciebie

  • Witamina C Complex + Biowen – 100 kaps.

    5.00 out of 5
    36.81

    Najniższa cena z ostatnich 30 dni to: 35.01zł.

  • Witamina D3 Forte HempKing 30 ml

    0 out of 5
    30.51

    Najniższa cena z ostatnich 30 dni to: 26.27zł.

  • Kolagen z dorsza atlantyckiego Skoczylas 150 g

    0 out of 5
    74.00
  • Olej lniany Dary Natury 250ml EKO

    0 out of 5
    28.71

    Najniższa cena z ostatnich 30 dni to: 28.71zł.

Dane firmy

BIODIO Sp. z o.o.
ul. Choroszczańska 24
15-732 Białystok

KRS: 0000826666
NIP: 542 337 63 24
REGON: 384489153

Sposoby płatności
  • Trustpilot
  • Certyfikaty
Dodano do koszyka: